EYT’liler Yenikapı mitinginde buluştu

EYT’liler Yenikapı mitinginde buluştu

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin İstanbul Yenikapı'da bir araya geldi.

Tarih :
EYT’liler Yenikapı mitinginde buluştu
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin çağrısıyla bugün Yenikapı'da miting düzenledi. EYT mitingine valilik de onay vermişti.,Dernek Başkanı Gönül Boran Özüpak, “Davana sahip çıkacaksın, birlikte başaracağız, birlikte güçlü olacağız. Bu dava hepimizin, sen varsan bir fazlayız” diyerek emeklilik prim gününü dolduran ancak yaş nedeniyle emekli olamayan herkesi mitinge katılarak taleplerine sahip çıkmaya çağırmıştı.

İstanbul CHP İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu da, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği’nin Yenikapı’da düzenlediği mitinge katıldı.

CHP'NİN TEKLİFİ TBMM'DE KABUL EDİLMEMİŞTİ
CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’un “emeklilikte yaşa takılanlara (EYT)” ilişkin verdiği kanun teklifinin doğrudan gündeme alınması önerisi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmemişti.

Üzerinde “EYT kader değildir” yazılı önlükle kürsüye çıkan Barut, “Bugün emeklilikte yaşa takılanlarla adlandırılan yurttaşlarımızın bu olumsuz durumu için ‘EYT kader değildir’ diyoruz değerli arkadaşlar. Bir insanın herhangi bir coğrafyada dünyaya gelmesi belli bir tarih, sosyoloji ve kültür arasında yaşaması kader olabilir ancak o toplum düzeninde var olan hakkının elinden alınması ve gaspedilmesi asla kader değildir. Bu olsa olsa kadersizlik olur. Adını doğru koymak gerekirse mağduriyetin adı tam anlamıyla mahkûmiyettir” demişti.

EYT’lilerin de izlediği Genel Kurul’da CHP’nin teklifi AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedilmişti.

BAKAN: EYT GÜNDEMİMİZDE YOK
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 22 Şubat'ta katıldığı Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası (Hizmet-İş) genel kurulunda ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) haklarının verilmesini isteyen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'ye, “Bu konu gündemimizde yok” diyerek cevap vermişti.

Kaynak : Sözcu
BDDK'dan 7 bankaya para cezası
Kılıçdaroğlu'ndan siyasi parti liderlerine 'kurultay' mektubu
Güney Kore'de ilginç gelişme! Belediye başkanı ortadan kayboldu
Koronavirüs kalıcı hasar bırakıyor mu?
25 ilde 'asker uğurlama' yasaklandı
MB: Mayıs ayı itibariyle toparlanma başladı
Kurbanlıklarda koronavirüs tespit edildi mi?
Maske virüsten ne kadar koruyor? İşte yanıtı
AÖF final sınav sonuçları açıklandı

Benzer Haberler