Anasayfa » Medya Haberleri » Zarar eden kurumda kendi maaşlarına % 80 zam yaptılar!

Zarar eden kurumda kendi maaşlarına % 80 zam yaptılar!

Zarar eden kurumda kendi maaşlarına % 80 zam yaptılar!

Tarih :
Zarar eden kurumda kendi maaşlarına % 80 zam yaptılar!

Çiftçi kuruluşu GÜBRETAŞ zarar ederken Yönetim Kurulu üyeleri yüzde 80ile 88 arasında kar etti. Ekonomik kriz nedeniyle çiftçinin gübre kullanamaması GÜBRETAŞ'ın zarar etmesine neden oldu. Bu nedenle 2018 yılında 329 milyon lira zarar etti. Bunlar olurken, şirketin, aralarında eski vekillerin de bulunduğu yönetim kurulu üyelerinin huzur haklarına yüzde 80 ile 88 arasında zam yapılması pes dedirtti!

GÜBRETAŞ Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu başkanı olan Fahrettin Poyraz’ın aylık huzur hakkı ücreti 5 bin liradan 9 bin liraya, diğer yönetim kurulu üyelerinin huzur hakkı ücretleri ise 4 bin liradan 7 bin 500 liraya yükseltildi.

Yönetim Kurulu üyelerinin huzur hakkı ücretleri her yıl yüzde 20-25 oranında artırılırken, şirketin yüksek oranda zarar açıkladığı bir dönemde yüzde 80 ile yüzde 88 arasında artırılması; “Yangından mal mı kaçırıyorsunuz?” eleştirilerini gündeme getirdi.

GÜBRETAŞ’ın 2 Mayıs’ta yapılan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu üyeliklerine; Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Bağcı, Tarım Kredi Kooperatifleri eski Yönetim Kurulu Başkanı ve AKP İnegöl Belediye Meclis üyesi Selahattin Külcü, GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, AKP Bursa eski Milletvekili ve eski İl Başkanı Mehmet Tunçak ve Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş seçildi.

 

www.yenicaggazetesi.com.tr
Son kampanyalarla en ucuz sıfır otomobiller!
Maske virüsten ne kadar koruyor? İşte yanıtı
Kurban Bayramı ikramiyesi hesaplara ne zaman yatacak?
Yurtdışı Borçlanma İşlemlerinin Şartları Nelerdir?
Vantilatör fiyatları Vantilatör ne kadar?
270 kadranlı otomobile 427 ile radar cezası
Kurbanlıklarda koronavirüs tespit edildi mi?
Türkiye'nin en yüksek köprüsü açılıyor
O ilde ekmeğe yüzde 20 zam

Benzer Haberler