Anasayfa » Medya Haberleri » Memur zammında kritik uyarı! Buçuk zamma tahammülümüz kalmadı...

Memur zammında kritik uyarı! Buçuk zamma tahammülümüz kalmadı...

Memur zammında kritik uyarı! Buçuk zamma tahammülümüz kalmadı...

Kamu-Sen 'Memura buçuk zamma tahammülümüz kalmadı'

Tarih :
Memur zammında kritik uyarı! Buçuk zamma tahammülümüz kalmadı...

Kamu-Sen 'Memura buçuk zamma tahammülümüz kalmadı'

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi Yönetimi ve çalışanları ile birlikte iftar yemeğinde bir araya geldi. Genel Başkan Kahveci tüm katılımcıların Ramazan ayını kutlarken, yaklaşan bayramlarını da şimdiden tebrik etti.

Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türkiye Kamu-Sen’in ilk günkü azim ve kararlılıkla yoluna ve mücadelesine devam ettiğini söyledi.

Kahveci, “15 Mayıs tarihini geride bıraktık. Sendikalarımızdan aldığımız bilgiler ışığında, Türkiye Kamu-Sen olarak bu sene üye sayımızı artırarak sendikal mücadelemize devam edeceğiz. Bu yetki sürecinde gücümüzü güç katan tüm üyelerimize, canla başla, yağmur çamur demeden çaba sarf eden tüm yöneticilerimize, gece gündüz yollara düşen Genel Merkez Yöneticilerimize ve Genel Başkanlarımıza ve personelimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün olduğu gibi bundan sonraki süreçte de bir ve beraber olarak mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizden kamu çalışanlarının şüphesi olmamalıdır.

KAHVECİ: MEMUR VE EMEKLİNİN KADERİ MALUM-SEN’İN ELİNE BIRAKILAMAZ

Ağustos ayında yapılacak olan Toplu sözleşme görüşmelerine de değinen Genel Başkan Önder Kahveci, “Artık bu masada Türkiye Kamu-Sen olmalıdır” dedi. Kahveci, “Yaklaşan bir toplu sözleşme sürecine doğru hep birlikte yol alıyoruz. Bu noktada çalışmalarımız aylardır devam ediyor. Haziran ayı içerisinde yapacağımız il temsilcileri toplantımızla birlikte masaya ilişkin taleplerimize son halini vereceğiz. Artık bu masada Türkiye Kamu-Sen olmalıdır.

'BUÇUK ZAMMA TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI'

Yıllardır memuru ve emekliyi masada bırakanların o masada yeri yoktur. 2013-2015 ve 2017 yıllarında attıkları imzaların kamu çalışanlarına verdiği zarar ortadayken, bir toplu sözleşme masasında memurun ve emeklinin kaderi bunların eline bırakılamaz. “Kalemin mürekkebi dolmadı” diyerek hemen sonrasında buçuk zamma imza attıkları hala hafızalarda. Bu kadar kayba artık tahammülümüz kalmadı.

KAHVECİ: EK GÖSTERGE VE SÖZLEŞMELİLER KONUSUNDA ÇABAMIZ SÜRÜYOR

Sözleşmelilere kadro ve ek gösterge konusunu da gündeme taşıyan Genel Başkan Kahveci, TBMM’ye sunulan torba kanun teklifinin içine bu başlıklarında konulmasını istedi. Kahveci, “Sözleşmeliler ve ek gösterge konusunda hassasiyetimiz aynen devam etmekte. Bu süreçlerin takipçisi olduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim. TBMM’ye gönderilen bir torba kanun teklifi var. Önceki gün yaptığım bir açıklamayla bu torba yasa içine ek gösterge ve sözleşmelilere kadronun konulmasını talep ettim. Ek gösterge konusunda kamuda oluşan beklentiye bir an önce karşılık verilmeli. En yüksek perdeden sayın Cumhurbaşkanı bu konuda adım atacaklarını bizzat bana ifade etti. Bu sözün bir an önce yerine getirilmesini ve sadece dört meslek grubu değil tüm kamu çalışanlarını kapsayan bir ek gösterge düzenlemesinin hayata geçirilmesini istiyoruz. Bu noktada TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Türkiye Kamu-Sen’in hazırladığı bir çalışma bekliyor. Bizim çalışmamız bu sorunun çözümü noktasında ciddi bir yol gösterici olacaktır.

'SÖZLEŞMELİYE KADRODA DİLİMİZDE TÜY BİTTİ'

Sözleşmelilerin kadro talebini söylemekten artık dilimizde tüy bitti. Daha önce verilen bu kadro bir kez daha verilebilir. Parçalanan aileleri bir araya getirmek yetkililerin sorumluluğudur. Sözleşmeliler kadro alana dek bu konudaki çabamız sürecektir." dedi.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler