Anasayfa » Taşeron » Hak-İş'ten kadro alamayan taşeron ve TYP açıklaması

Hak-İş'ten kadro alamayan taşeron ve TYP açıklaması

Hak-İş'ten kadro alamayan taşeron ve TYP açıklaması

Hak-İş'ten kadro alamayan taşeron ve TYP açıklaması

Tarih :
Hak-İş'ten kadro alamayan taşeron ve TYP açıklaması

Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, 21 Mayıs 2019 tarihinde İzmir Şubesi iftar yemeğinde konuştu.

Yıldız yıllar süren mücadele sonrasında taşeron işçilere kadro verilmesini sağladıklarını ifade ederek şu anda TYP emekçileri ve kapsam dışı kalan taşeron işçiler için mücadele ettiklerini söyledi.

“TYP EMEKÇİLERİNİN ÖRGÜTLENMESİ VE HAKLARININ VERİLMESİ İÇİN YENİ BİR MÜCADELENİN İÇİNE GİRDİK”

İşyeri sendika temsilcilerinin çok önemli olduğunu belirten Celal Yıldız, “Hiçbir maddi karşılığı olmamasına rağmen tamamen aidiyet duygusuyla işçilerin sorunlarıyla ilk karşılaşanlar, ilk onların dertleriyle dertlenenler sizlersiniz. Bizim için temsilcilerimizin yaptıkları çok önemli. Hepinize göstermiş olduğunuz özveriler ve mücadeleler için teşekkür ediyorum.

'TAŞERON İŞÇİLERE KADRO VERİLMESİNİ SAĞLADIK'

Biz sendika olarak kimsenin taşeron işçilere önem vermediği dönemde, taşeron işçilerin örgütlenmesi için çaba sarf ettik. Daha ortada hiçbir yasa yokken onların sorunlarına kulak verdik ve onların haklarını alabilmeleri için örgütlenmeye başladık. Sonuçta yıllar süren mücadele sonrasında taşeron işçilerine kadro verilmesini sağladık.

KADRO DIŞI KALAN TAŞERON İÇİN MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

Ancak mücadelemiz bitmiş değil. 696 sayılı KHK ile kapsam dışında taşeron emekçiler için mücadelemizi devam ettiriyoruz. Toplum Yararına Program (TYP) emekçilerinin örgütlenmesi ve haklarının verilmesi için de yeni bir mücadelenin içine girdik.

'TYP EMEKÇİLERİ İÇİN CİDDİ ÇABA SARF EDİYORUZ'

Şuan da TYP emekçileri için ciddi çabalar sarf ediyoruz. İnanıyoruz ki TYP emekçileri için başlattığımız bu mücadeleden de alnımızın akıyla çıkacağız ve bu emekçi kardeşlerimizin de dualarıyla daha da çok büyüyerek yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler