Geriye dönük 2 aylık fark ödenecek! İşte şanslı memurlar....

Geriye dönük 2 aylık fark ödenecek! İşte şanslı memurlar....

Belediyeden personeline sürpriz haklar.

Tarih :
Geriye dönük 2 aylık fark ödenecek! İşte şanslı memurlar....

AK Partili Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BemBirSen) ile Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) imzaladı.

Yüzde 50 tavan oran üzerinden


BemBirSen İzmir Şube Başkanı Hanefi Ertuğrul Çolak, "Belediye personelinin alın teri kurumadan ekonomik hakları ile ilgili sözleşmelerini yüzde 50 gibi tavan bir orandan imzaladık. Başkanımız Sadık Doğruer'e emekçilere gösterdiği hassasiyet için ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi. Kınık Belediyesi ile BemBirSen arasında memurların hayat koşullarının iyileştirilmesine yönelik Sosyal Denge Sözleşmesi yenilendi.

31 Mart'ta sona eren sözleşme için Doğruer ile masaya oturan Çolak, SDS'nin en üst tavanından toplu sözleşme imzaladıklarını söyledi. Başkan Doğruer'in ilçedeki projelerin takibi için sürekli halkın içinde ve yoğun olduğunu, bu nedenle sözleşmenin Başkan ile sahada, yani 5 dakikada ayaküstü Poyracık'ta imzalandığını aktaran Çolak, "Sadık Başkan sürekli sahada olduğu için kendisi ile ancak Poyracık'taki makamında görüşüp, imzaları atabildik.

Bu yılki imzaladığımız sözleşmede,

önceki döneme kıyasla SDS'nin en üst tavanından net rakam aldık. Ayrıca memurlarımız sözleşmenin bittiği Mart ayı itibariyle geri dönük 2 aylık farklarını da alacaklar" dedi.

Kaynak : Yeni Asır
Kıdem tazminatına esas ücret ne kadardır?
Anlaşma sonrası Rusya'dan ilk açıklama!
Suçüstü yakalanan altın dolandıcısı çeteye 'adli kontrol'
Açıköğretimde kayıt yenileme için son gün
Milyonları ilgilendiren 2 vergi adımı geliyor
Cumhurbaşkanlığı açıkladı: Memuru ezdirmeyeceğiz
İki emniyet müdürü 'rüşvetten' tutukladı
Halkbank'tan kredi müjdesi!

Benzer Haberler