Anasayfa » Medya Haberleri » Fehmi Koru 'Seçim tekrarını bilen dostum 'Seçim yapılmayabilir' diyor…"

Fehmi Koru 'Seçim tekrarını bilen dostum 'Seçim yapılmayabilir' diyor…"

Fehmi Koru 'Seçim tekrarını bilen dostum 'Seçim yapılmayabilir' diyor…"

Fehmi Koru 'Seçim tekrarını bilen dostum 'Seçim yapılmayabilir' diyor…"

Tarih :
Fehmi Koru 'Seçim tekrarını bilen dostum 'Seçim yapılmayabilir' diyor…

Siyaset gündeminde tartışılıyor: 23 Haziran seçimi de iptal olur mu?

Yüksek Seçim Kurulu, iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin 23 Haziran'da yenilenmesine karar vermiş olsa da siyaset kulislerinde bu tarihte yapılacak olan seçimin de bazı gerekçelerle iptal edileceğine dair iddialar konuşuluyor.

İddiayı bugün gazeteci Fehmi Koru kişisel web sitesinde dile getirdi. "Seçimin tekrarlanacağını önceden bilen dostum, bu defa da, 'Seçim yapılmayabilir' diyor…" başlıklı yazısında Koru, adını vermediği "dostu"nun "31 Mart’ta yapılan seçim, daha önce dediğim gibi iptal edildi; 23 Haziran seçimi ise hiç yapılmayabilir" dediğini yazdı.

Koru yazısında, bahsettiği dostunun 31 Mart'taki seçimlerden uzun bir süre önce "Galiba İstanbul seçimi iptal edilecek" yönünde bir tahminde bulunduğunu, seçime üç-beş gün kala ise, bu defa 'galiba' kısmını kaldırarak, "Göreceksin, İstanbul seçimi iptal edilecek" demeye başladığına yer verdi.

Seçimin iptal edilmesiyle dostunun haklı çıktığını belirten Fehmi Koru, aynı kişiyle dün karşılaştığını ve bu kez de kendisine "31 Mart’ta yapılan seçim daha önce dediğim gibi iptal edildi; 23 Haziran seçimi ise hiç yapılmayabilir" dediğini aktardı.

Koru'nun aktardığına göre bahsettiği dostu, seçimin iptalinin nasıl gerçekleşeceğine dair bir fikri olmadığını, tabloda bir değişiklik gözükmediği takdirde bazı gerekçeler bulunarak seçimin iptal edilebileceğini söyledi.

Yazının tamamı için Tıklayınız

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler