Anasayfa » Medya Haberleri » Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı...

Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı...

Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı...

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Toplam HAK İŞ'e bağlı üç sendikamızla ilgili 11 bin 500 üyemizin sendikalarımızdan istifa ettirildiği konusudur.

Tarih :
Hak-İş Başkanı açıkladı! İşte istifa eden üye sayısı...
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Geleneksel Basın iftarı programında medya temsilcilerine değerlendirmelerde bulundu.

"Toplam HAK İŞ'e bağlı üç sendikamızla ilgili 11 bin 500 üyemizin sendikalarımızdan istifa ettirildiği konusudur. Ağırlıklı olarak İstanbul'da Küçükçekmece, Esenyurt, Bolu, Bilecik, Manisa-Akhisar, İzmir-Menderes, Artvin ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İnsan Kaynakları AŞ'deki üyelerimiz ağırlıklı olarak istifalara muhattaptır.

Bazı CHPli belediyelerde genelgeler yayınlanarak bu konuda sendikal tercihlere müdahale edilmemesini, bu müdahalelerin anayasal ve yasal haklara müdahale olacağından yola çıkarak bir kısım olumlu gelişmeler var.

Bunlardan bir tanesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı""Sendikal rekabetin ötesine gidip işverenlerle işbirliği yaparak işçiler üzerindeki kurdukları baskıların sona erdirilmesi hususunu açıkça ifade ediyoruz.

Bir büyükşehir belediye başkanı açıkça kendisinin falan sendika ile çalışacağı yönünde bize açıkça meydan okurcasına tavır almaktadır.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Yaşlılık aylığı kesilenler 'Mağdurum'
Gençlere teminatsız 200 bin TL hibe desteği
50 lira için öldürüldü
Faizsiz otomobil satışlarına yoğun ilgi
Rusya’dan ikinci Çernobil vakası mı yaşanıyor?
Toplu sözleşmede Hakem Kurulu ne yapıyor?
Orman Bakanlığı'ndan 520 bin TL'lik sözleşme: Bitki çayı, nazarlık, kristal tül ve kolonya alındı
Memurlar zam için bugün harekete geçiyor

Benzer Haberler