Anasayfa » Medya Haberleri » Belediye borçlarını ödemek için makam araçlarını satıyor

Belediye borçlarını ödemek için makam araçlarını satıyor

Belediye borçlarını ödemek için makam araçlarını satıyor

AK Parti'li belediye borçlarını ödemek için makam araçlarını satıyor

Tarih :
Belediye borçlarını ödemek için makam araçlarını satıyor

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 75,56'lık oyla AK Parti’li Murat Hatipoğlu’ndan görevi devralan AK Parti'li Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva belediyenin borçlarını ödemek için belediye araçlarını satıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 75,56'lık oran ile Türkiye’nin en yüksek oy alan 3. belediyesi olan Ordu Kumru Belediye Başkanı Yusuf Yalçuva, belediyenin borçları ödemek için 2'si makam olmak üzere toplam 7 belediye aracını ihale usulüyle satışa çıkardı.

JİPİMİZİ VE BİR ARACIMIZI SATACAĞIZ

Belediye meclisi toplantısında konuşan AK Parti'li Yusuf Yalçuva görevi devraldığı AK Parti’li Murat Hatipoğlu’ndan belediyeyi ne kadar borçla devraldığını ise açıklamadı. 3 makam aracının olduğunu belirten Yalçuva, “Belediyemizde mevcut 3 makam aracımıza gerek yok. Jipimizi ve bir aracımızı satacağız. İnsanlarımızın bizim ilçemizde daha öncelikli ihtiyaçları varken, böyle lüks araçlara ihtiyacımız yok. Meclis kararı alarak, 2 adet makam aracımızı satacağız. Fen Müdürümüze tahsis edilmiş aracımızı da tasarruf amaçlı satacağız. Bize özel makam aracı gerekmiyor.” dedi.

ARAÇLARIN FOTOĞRAF VE FİYATLARI YAYIMLANDI

Belediyenin internet sitesinde yer alan duyuruda, “Mülkiyeti Belediyemize ait aşağıda listede yer alan 7 araç hali hazır mevcut durumu ile ayrı ayrı satışa çıkarılmış olup 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 45.Maddesine göre açık artırma yoluyla ihale edilecektir.” ifadelerine yer verildi.

İlanda araçların fiyatları, ihale tarih ve şartları yayımlandı. Duyuruda araçların fotoğrafları da paylaşıldı.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler