Anasayfa » Medya Haberleri » 3600 ek gösterge için Sendika'dan yazılı açıklama geldi!

3600 ek gösterge için Sendika'dan yazılı açıklama geldi!

3600 ek gösterge için Sendika'dan yazılı açıklama geldi!

3600 ek gösterge için yazılı açıklama geldi!

Tarih :
3600 ek gösterge için Sendika'dan yazılı açıklama geldi!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş: "3600 ek gösterge, tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde bir an önce düzenlenmeli"

"Çalışma ortamları, sosyal hayatları, ekonomik ve özlük hakları konularındaki var olan problemler bir an önce giderilmeli. Çalışanlarımızın iş yaşantısı ile aile yaşantısı uyumlu hale getirilmeli"

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN İSTEDİ

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 3600 ek göstergenin tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde bir an önce düzenlenmesini istedi. Durmuş, Hemşireler Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, hemşirelerin cefakar ve vefakar sağlık emekçileri arasında yer aldığını belirtti.

Hemşirelerin tarih boyunca bu bilinçle hastalara hizmet ettiğini ve bugün de aynı görev bilinci ve sorumlulukla şifa arayanların yardımına koştuklarını vurgulayan Durmuş, şunları kaydetti:

'İŞ YAŞANTISI İLE AİLE UYUMLU HALE GETİRİLMELİ'

"Hemşireler, her daim sağlık hizmetlerinin mihenk taşı olmuştur. Hemşire olmadan ne sağlık müesseseleri kurulabilir ne de o müesseseler hastalara hizmet sunabilir. Buna karşın hemşireler ülkemizde mesleki değeri yeterince alamadıkları gibi bu durumun doğal bir yansıması olarak mesleki yeterliliği de görememektedirler. Hemşireler, sağlık hizmetlerinin sunumunda en fazla şiddete uğrayanlar arasında ilk sıralarda yer almaktadırlar. Gündemde olan 3600 ek gösterge, tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde bir an önce düzenlenmeli. Özellikle döner sermayedeki ücret adaletsizliği ortadan kaldırılmalı. Çalışma ortamları, sosyal hayatları, ekonomik ve özlük hakları konularındaki var olan problemler bir an önce giderilmeli. Çalışanlarımızın iş yaşantısı ile aile yaşantısı uyumlu hale getirilmeli."

Kaynak : Anadolu Ajansı

Benzer Haberler