Emeklilerin gözü ek ödemede! Aylık 344 TL ödenecek

Emeklilerin gözü ek ödemede! Aylık 344 TL ödenecek

Emeklilerin gözü ek ödemede! Aylık 344 TL ödenecek

Tarih :
Emeklilerin gözü ek ödemede! Aylık 344 TL ödenecek

Türkiye Emekliler Derneği, memurlara ödenen aile yardımını emeklilere de ödenmesini gündeme getirdi. Talep kabul edilirse emeklilere ek olarak aylık 344 lira ödenecek.

Memurlara verilen aile yardımının emeklilere de ödenmesi masaya geliyor. Hem memur sendikaları hem de Türkiye Emekliler Derneği, konuyu gündeme taşıdı. Talep hayata geçerse emekliler aylık 344 lira ek gelir alabilecek.

Geçtiğimiz günlerde yine Ankara’yı mesken tutan Türkiye Emekliler Derneği Erzurum Şube Başkanı Ahmet Degen, Emekliler promosyon, ikramiye, ek ödeme gibi uygulamalarla maaşlarına ilave gelir elde edebilirken, bunlara bir yenisinin daha eklenmesi için genel merkez nezdinde yoğun bir çalışma başlattıklarını bildirdi.

Başkan Degen ayrıca, Türkiye Emekliler Derneği, “Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımını, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin” çağrısı yineledi.

Emeklilerin maaş oranlarında iyileştirme yapması için hükumetten beklentilerinin devam ettiğini dile getiren Başkan Ahmet Degen, “Genel merkezimiz ile yaptığımız yoğun temas ve istişarelerden sonra üyelerimizi maddi anlamda rahatlatacak ek ödenek için genel başkanımız Kazım Ergün sıkı bir şekilde çalışıyor. Beklentimiz sadece ek ödenek değil tabi ki, İntibak zamlarının da takipçisiyiz. Bu konuda da Genel Merkezimiz ve Şube Başkanları olarak gerek Türkiye büyük millet meclisinde ve gerekse bakanlıklar nezdinde temaslarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
TÜBİTAK sözleşmeli 13 personel alacak
Dolarda uzmanlar uyarıyor! Yenisine hazır olun
İşte Babacan'ın yakın çevresine açıkladığı Davutoğlu mesajı
Memurlarda uzlaşılamayan 74 madde ortaya çıktı!
Ticari kredide faiz 2 yılın dibine indi
Sabancı büyük şirketini satıyor
'Videom çekilseydi belki ben de yoktum!'
Küçük bir ayarlama dedi; % 20 zam açıkladı

Benzer Haberler