Anasayfa » Medya Haberleri » Emeklilik sistemi değişiyor! Bakan Albayrak açıkladı...

Emeklilik sistemi değişiyor! Bakan Albayrak açıkladı...

Emeklilik sistemi değişiyor! Bakan Albayrak açıkladı...

Tarih :
Emeklilik sistemi değişiyor! Bakan Albayrak açıkladı...
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak canlı yayında son dakika müjdesini verdi! "Sanayi üretimi, emeklilik, tarım reformu dedik, bakanlığımızla ilişkili kısımlarda tüm bu çerçevelerde Türkiye bu adımları atmaya devam edecek." diyen Bakan Albayrak emeklilik sistemi ile ilgili de bir açıklamada bulundu. Emekli vatandaşlar ve emekli olmak üzere olanlar için açıklamanın detayları ile ilgili bilgiler merak konusu oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak emeklilik sistemi ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Albayrak, "Türkiye adım adım bir üst lige çıktıkça, bunun da bir mücadele etkisi olacak. Doğrular evrenselse büyük Türkiye ideali için emin adımlarla kim ne derse desin… Sanayi üretimi, emeklilik, tarım reformu dedik, bakanlığımızla ilişkili kısımlarda tüm bu çerçevelerde Türkiye bu adımları atmaya devam edecek. Toplumumuzun bilmesi gereken husus bu. Milletimizle gurur duyuyorum. Ekonomik olarak 12 binden, 9-10 bine düşüyorsunuz, terör saldırıları, 15 Temmuz… Birlik gördük. Bunun iç yönetimsel kaynaklı değil, dış kaynaklı olduğunu toplumumuz görmüyor mu. Biz dik durmaya devam ettikçe sadece iktidar olarak değil, toplumumuzda etki sağlayınca güçlü çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. 8-10 ayda dışardan faktörlerle eski Türkiye ayakta kalamazdı." dedi.

YENİ EMEKLİLİK SİSTEMİ YOLDA: HERKES MEMNUN KALACAK

EMEKLİLİK SİSTEMİ

Canlı yayında emeklilik sistemine ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Albayrak, "Tüm paydaşların memnun olduğu bir emeklilik sistemi kurmak... Bu yıl içinde değişimi gerçekleştireceğiz." dedi.

 

Kaynak : SGK Rehberi
Ölen kişinin kredi borcu için emsal karar
Suriyelilere tanınan süre 3 ay uzatıldı
Ayşe nine 1907 doğumu! Fenerbahçeye çağrı var...
Memur zammına bu kişiler karar verecek!
Soygun sürüyor: Lahmacundan sonra şimdi de waffle
Cumhurbaşkanlığı'ndan sürpriz 'kadro' genelgesi!
Kadınlar 3 emekli aylığı alabilir mi?
AİHM’den Türkiye’ye iki ay süre
Turizm devi iflas etti!

Benzer Haberler