Anasayfa » Taşeron » O kamu işçilerine bayram öncesi 43 günlük çifte ikramiye müjdesi!

O kamu işçilerine bayram öncesi 43 günlük çifte ikramiye müjdesi!

O kamu işçilerine bayram öncesi 43 günlük çifte ikramiye müjdesi!

O kamu işçilerine müjde! Mayıs'ta 30 gün ikramiye + 13 günlük tediye ödenecek!

Tarih :
O kamu işçilerine bayram öncesi 43 günlük çifte ikramiye müjdesi!

O kamu işçilerine müjde! Mayıs'ta 30 gün ikramiye + 13 günlük tediye ödenecek!

Türkiye Otel Lokanta Dinlenme Yerleri İşçileri Sendikası (TOLEYİS) Kredi Yurtlar Kurumu'nda çalışan üyeleri için bir duyuru yayımladı.

MAYIS AYININ İKİNCİ HAFTASI 30 GÜNLÜK İKRAMİYE

Kredi Yurtlar Kurumu'nda çalışan TOLEYİS üyelerine toplu iş sözleşmesi gereğince 30 günlük ikramiye ödemesi yapılacağını belirtti. İkramiyelerin maaşlardan ayrı olarak Mayıs ayının ikinci haftasında bordroya yansıtılacağı ifade edildi.

31 MAYIS'TA 13 GÜNLÜK İLAVE TEDİYE

Ayrıca TOLEYİS sendikasından yapılan açıklamada 13 günlük ilave tediye ödemesinin 31 Mayıs'ta yapılacağı belirtildi. Toplu İş Sözleşmesi gereği yılda bir defa Mayıs ayında ödenecek olan brüt 750,00 TL'lik ek ödeme; sözleşme süresince işçilerin geriye dönük vergi vs. ücret kesintilerini gidermek amacıyla sağlanan bir hak olması nedeniyle, yeni dönem Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasıyla belirleneceği de duyuruldu.

Türkiye Otel Lokanta Dinlenme Yerleri İşçileri Sendikası (TOLEYİS)'in açıklamasında şöyle denildi;

"KYK ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

Değerli KYK Çalışanları;

Toplu İş Sözleşmemiz gereğince, Sendikamız üyesi işçilere Mayıs ayında 30 günlük ikramiye ödenecektir. Bu ikramiye Mayıs ayının ikinci haftası maaşlarınızdan ayrı olarak bordronuza yansıtılacaktır.

01.01.2019 tarihinden önce sendikamıza üye olan işçiler 30 günlük ikramiyeyi tam olarak, 01.01.2019 tarihinden sonra sendikamıza üye olan işçiler ise üye oldukları tarihten itibaren çalıştıkları süreyle orantılı olarak kıstelyevm esasına göre yararlanacaklardır.

Ayrıca, 30.12.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İlave Tediyenin ikinci yarısı (13 günlük) 31.05.2019 tarihinde ödenecektir.

Toplu İş Sözleşmemizin "Ek Ödeme" başlıklı 32. maddesi gereği, yılda bir defa Mayıs ayında ödenecek olan brüt 750,00 TL'lik ek ödeme; sözleşme süresince işçilerin geriye dönük vergi vs. ücret kesintilerini gidermek amacıyla sağlanan bir hak olması nedeniyle, yeni dönem Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasıyla belirlenecektir.

Bilgilerinizi rica eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

TOLEYİS SENDİKASI

GENEL YÖNETİM KURULU"

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler