Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan memurlara seslendi! 657 için önemli açıklama

Erdoğan memurlara seslendi! 657 için önemli açıklama

Erdoğan memurlara seslendi! 657 için önemli açıklama

Erdoğan memurlara seslendi!

Tarih :
Erdoğan memurlara seslendi! 657 için önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Memur Sen üyelerine hitap ediyor.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur Sen üyelerine hitap ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ben Memur-Sen camiasının bu seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda, bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Ha ne yapacak sana? Seni makamından mı alacak? Alsın. Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır. Kaldı ki bu yollara tevessül edenlerin karşısında kapı gibi Memur-Sen camiası var.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

31 Mart itibarıyla tamamlamış olduğumuz seçimlerden sonra bazı belediyelerdeki gelişmelerden rahatsızlık duyma gibi, memur sen camiasının asla rahatsızlık duymaması gerekir. İnsan oğlu hem cahildir, hem zalimdir.

'BİZ BUNA SESSİZ KALMAYIZ'

İnsanoğlu bir yere kadar menfaatleriyle beraber yürür. Ben Memur Sen camiasının bulundukları yerlerde dim dik duracaklarına inanıyorum. Seni makamından mı alacaklar alsın, memurluktan mı atacaklar. Biz buna sessiz kalmayız.

BATI MEDYASINA SESLENDİ

Batı medyasının yayınlarına tepki gösteren Erdoğan, "New York Times böyle yazmış. Sen ne yazarsan yaz. Türkiye'nin gücünü kabul edecekler. Her zaman bu başlakları attılar. Bunlar yeri gelir madalya verir, yeri gelir bu tür başlıklar atarlar. Türkiye güçlenerek yoluna devam etmektedir. Ey Financial Times, 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye'yi sen tanıdın mı? Senin ülkende ne kadar mülteci var? Her ne kadar ana muhalefet partisinin bir belediye başkanı onlara bir tas çorba vermeyiz dese de biz onlara bakmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Memur-Sen'in heyecanına ortak olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. İki gün sonra yapılacak 6'ıncı genel kurulun da ülkemizdeki tüm kamu görevlilerimiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Genel Kurul toplantıları değişim, yenilenme dönemi olmalarının yanı sıra aynı zamanda güven tazeleme vasıtalarıdır. Belirlenecek hedefler Memur-Sen için, ülkemizdeki sendikal çalışmalar için gelecek 4 yılda yol gösterici olacaktır. Memur-Sen'in mevcut yönetiminin inşallah güven tazelemiş olarak önümüzdeki dönemde çalışmalarını çok daha güçlü şekilde sürdüreceğine inanıyorum.

Türkiye'nin son yıllardaki tüm demokrasi hamlelerinde Memur-Sen hep kritik rol oynamıştır. Sırtını vesayet odaklarına dayayan sendika ağlarının siyasetçilere ayar verdiği o kötü günler hamd olsun sizlerin desteğiyle artık geride kalmıştır. Kudüs'ün hakkını savunan, ihtiyaç sahiplerine el uzatan, kritik dönemlerde milli iradenin yanında saf tutan Memur-Sen ülkemiz için önemli bir kazanımdır. Türkiye'de milli iradenin, demokrasinin, insan hak ve hürriyetinin yerleşmesine verdikleri destek için de şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

31 Mart itibariyle tamamlamış olduğumuz seçimlerden sonra bazı belediyelerdeki gelişmelerden rahatsızlıkta bulunma gibi, Memur-Sen'in asla rahatsızlık duymaması gerekir. Şunu unutmayın. İnsanoğlu hem cahildir, hem zalimdir. Ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber hep yürür. Ben Memur-Sen camiasının bu seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda, bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Ha ne yapacak sana? Seni makamından mı alacak? Alsın. Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen bu yasa bir defa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır. Kaldı ki bu yollara tevessül edenlerin karşısında kapı gibi Memur-Sen camiası var. Ve yine şunu bilmeniz lazım ki bu ülkede bir hükümet var. Biz hiçbir zaman yapılacak bu zulümlere tribünden seyirci olmayız. Yapılması gereken neyse bunu da yaparız.

Onun için de bütün yargı ve yürütme mekanizmalarını her halükarda başta Memur-Sen olmak üzere yürütmenin durumundayız. Ben yürütmenin başındayım. Yasamanın başı ise şu anda yine genel başkanı olduğum partimin bir mensubu olan bir arkadaşım. Bütün bu imkanlarımızla eğer bir zulüm varsa bu zulmün karşısında durmak bizim için en önemli görevdir. Ama Memur-Sen camiası mensupları yerlerinde dimdik durmalı, kendilerine 'sendikanı değiştir şuraya geç' diyenlere de dik durmalıdır.

31 MART SEÇİMLERİ

31 Mart seçimleri demokrasi çöleni havasıyla gerçekleşti. Dünyada bizim gibi katılım oranına sahip olan bir başka ülke yoktur. Büyük katılımla gerçekleşen seçimlerin bir kez daha milletimizin hayrına olmasını diliyoruz. Seçimler milli iradenin perçinlenmesi adına tarihi bir kazanımdır. Kimse hak arama mücadelesine girenleri hakaretle eleştirme yoluna gidemez. YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir. Ondan sonra yola devam.

Önümüzdeki 4,5 yıllık kesintisiz bir dönem bulunuyor. Seçim tartışmalarını geride bırakarak asıl gündememiz olan ekonomik ve güvenliğe odaklanmamız şart. 4,5 yılda gayemiz devletin, milletin güvenliğine yönelik tehditleri bertaraf ederek 2023 hedeflerine ulaşmaktır. Dönem kızgın demiri soğutma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir.

Terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdürürken yapısal reformları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Siyasetin milletin maslahatını kendi önüne koymayı gerektirir. Birlik beraberlik her politik hesabın önündedir. Kimseyi ötekeleştirmeden ortak paydada buluşmanın mcüadelesini verdik.

Nasıl PKK'lı hainlerin tepesine yumruk gibi inmişsek, FETÖ'cü alçaklara meydanları dar etmişsek bugün de aynı mücadeleyi sürdüreceğiz. 82 milyon hep birlikte Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz.

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler