Anasayfa » İşsizlik » Gençlere “İlk Adım” ile iş fırsatı

Gençlere “İlk Adım” ile iş fırsatı

Gençlere “İlk Adım” ile iş fırsatı

Gençlere “İlk Adım” ile iş fırsatı

Tarih :
Gençlere “İlk Adım” ile iş fırsatı

İŞKUR, bu yıl hedeflenen iki buçuk milyonluk istihdam paketinde istenilen sonuçların alınması için desteklerini sürdürecek.

Özellikle gençlerin iş hayatına atılmalarında en büyük yardımcısı niteliğinde olan “İşe İlk Adım” projesinin bu yıl daha kapsamında olarak uygulanması hedefleniyor. Proje kapsamında gençler, belirli süre zorunlu iş başı eğitimine tabii tutulacak ve ardından işverenin onayıyla bir buçuk yıl istihdamda kalmaları sağlanacak. Projenin en büyük faydası mezun gençlere iş tecrübesi kazandırmak olacak.

Öte yandan, projeden sadece gençler faydalanmayacak, aynı zamanda işverenlere de yararlanacak. Zorunlu istihdam süresinde gençlerin eksik yönlerini gözlemleyerek açıklarının kapatılmasını sağlayacak olan işverenler, böylece aramış oldukları nitelikli iş gücüne kavuşmuş olacak.

İŞKUR, istihdamın artırılması konusunda işverenlere verdiği teşvikleri bu yıl artırarak sürdürecek. Diğer teşviklerin aynı sıra İşe İlk Adım projesinde verilecek destek artırıldı.

ÜCRETİN 1.010 LİRASI İŞKUR'DAN

Bu doğrultuda program kapsamında zorunlu istihdam sürecinde ödenecek ücretin 1.010 lirası İŞKUR tarafından karşılanacak. Buna ilave olarak zorunlu istihdam süresinin ardından işveren, gençleri istihdam etmeye yönelik taahhüt vermesi durumunda bir sene boyunca 505 liralık takviye alacak.

Kaynak : Türkiye
Merkez Bankası'ndan yeni hamle... Dolar 7,25'e kadar düştü
Kamu engelliye iş kapısı oldu
MSB Akaryakıt İkmal Terörle Mücadelede Yaralanan İşçi Alım İlanı
Dünya devine koronavirüs şoku!
Çalışanlar dikkat! Bunu yapan tazminatsız işten atılıyor...
Altında yeni rekor sinyal veriyor!
Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu: Faiz alınmayacak
Bakanlıktan 81 ilimize yeni korona genelgesi

Benzer Haberler