Anasayfa » Gündem » Hayvan besicisi baba keneden öldü, bebeğinin tedavisi sürüyor

Hayvan besicisi baba keneden öldü, bebeğinin tedavisi sürüyor

Hayvan besicisi baba keneden öldü, bebeğinin tedavisi sürüyor

Tarih :
Hayvan besicisi baba keneden öldü, bebeğinin tedavisi sürüyor
Karabük’te hayvan besiciliği yapan vatandaş, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) şüphesiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. 7 aylık bebeğinin ise kaldırıldığı hastanede tedavisi sürüyor
Edinilen bilgiye göre, Karabük'ün Zobran köyünde üç çocuk babası Y.K. (37), grip şüphesiyle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Hastanede muayene olan Y.K., tedavisinin ardından evine gitti. Ancak bir süre sonra yine rahatsızlanan Y.K., ikinci kez hastaneye gitti. Doktora 7 aylık bebeğinden kene çıkardıklarını söyleyen Y.K, kendisinde de keneden bulaşan KKKA olabileceği şüphesiyle bebeği ile birlikte tedavi altına alındı. Baba ve bebeğinden alınan numuneler Ankara'ya gönderildi. Alınan numuneler pozitif çıkarken, baba Y.K. yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cenazesi hastane morgundan alınan Y.K. için köyünde cenaze töreni düzenlendi. Tabutun üzerine ve mezarlığa kireç döküldükten sonra Y.K.'nın cenazesi iş makinesi yardımıyla defnedildi. 7 aylık bebek ise Ankara'daki Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.
İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Y.K.'nın hastaneye ilk başvurduğunda kene ısırmasından bahsetmediğini, iki gün sonra tekrar geldiğinde 7 aylık bebeğinden kene çıkardıklarını söylediğini ve baba ile bebeğinin KKKA şüphesiyle tedavi altına alındığını söyledi. Sarı, baba Y.K.'nın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını, bebeğin ise sağlık durumunun iyi olduğunu ancak ileri seviye tedavi için Ankara'ya sevk edildiğini aktardı.

Yasin Erdem

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Memura ikinci iş imkanı
THY’den dört farklı bilet tipi
23 Eylül 2019'dan önemli gündem başlıkları
Edirne Belediyesi’ne SGK tarafından haciz geldi
Egemen Bağış'tan sosyal medya açıklaması
Çocuğunun gözü önünde !Yozgat'ta...
IMF heyetinin CHP ve İYİ Parti ile gizli görüşmesine tepki
Alarm verildi! Yeni yılda kilosu 100 TL olabilir
EYT raporunda neler var?

Benzer Haberler