Anasayfa » Medya Haberleri » İşte İstanbul'da geçersiz oy sayımındaki son oy tablosu!

İşte İstanbul'da geçersiz oy sayımındaki son oy tablosu!

İşte İstanbul'da geçersiz oy sayımındaki son oy tablosu!

İşte İstanbul'da sayılan ve sayılmayı bekleyen oy tablosu!

Tarih :
İşte İstanbul'da geçersiz oy sayımındaki son oy tablosu!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu sabah haberlerinde itirazlar sonucu oy sayımındaki detayları paylaştı. Geçersiz oyların tekrar sayımı hakkında bilgi veren İmamoğlu "Şu anki fark 18 bin 742" dedi

İmamoğlu, "17 ilçede sayım bitti, şu anki fark 18 bin 742" dedi. Ekrem İmamoğlu, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı.

17 İLÇEDE SAYIM BİTTİ

İmamoğlu, "Şu anda fark 18 bin 742, 17 ilçede sayım bitti.

'YSK SİSTEMİNE GİRDİ'

Tutanağa bağlandı, YSK sistemine girdi. Toplam 119 bin 652 geçersiz oy sayıldı.

198 BİN OY DAHA SAYILACAK

Toplam 318 bin geçersiz oy var. 5'te 2'si gibi bir orana tekabül ediyor. Şu anda 198 bin oy daha var. Bazı ilçelerde çok yavaş sürdüğü eleştirisi geldi. Böyle devam ederse haftalar sürer. Sonra hızlandığı haberi geldi. Benim edindiğim intibaa bu haftasonu bitmesi gerekiyor.

'120 BİN OY SAYIMINDA '1200' OY FARK ETTİ'

18 bin ile 20 bin arası bir banda oturacak. Yüzde 5-10 yanılabiliriz. 120 bin oyda bin 200 fark etmiş" dedi. Ekrem İmamoğlu, "Ben seçimi kazandığıma inanmasam, veriler kazandığımı göstermese çıkar 'Ben kaybettim' derim" dedi.

Ekrem İmamoğlu'nın açıklamalarına göre tablo şöyle oluşuyor;

Toplam Geçersiz Oy 300.000 AK PARTİ LEHİNE DEĞİŞİM SAYISI
Sayılan Oy 119.632 1.200
Sayılmayı Bekleyen Oy 198.000  
Sayımı Biten İlçe Sayısı 17  
Sayım Yapılacak İlçe Sayısı 22  

Seçimin tekrarlanması yönündeki açıklamalar hakkında konuşan İmamoğlu, "Kazanana kadar seçim mi? Ben hiçbir şeyden korkmam. Ben vatandaşıma, İstanbullu hemşehrilerime yapacaklarımı anlattığıma eminim. Vicdanının da, aklının da şu sürece inanmadığını hissediyorum. Vicdanının sesi, şu yapılanları, söylenenleri doğru bulmuyor" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tekrar bir görüşme talep edip etmeyeceği konusunda konuşan Ekrem İmamoğlu, "Benim kapısını çalamayacağım hiç kimse yok. Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul'da yaşıyor, aynı zaman da Cumhurbaşkanımız. 'Artık görüşülmeli' dediğimde talep ederim. İstişare diye değerli bir tanım var. Konuşmamak kötü olan" dedi.

İmamoğlu, aldığı oy sayısıyla ilgili olarak, "Her seçmenden oy aldık. AK Partili, HDP'li seçmenden oy aldım. Hiç kimseyi ayırt etmiyorum" diye konuştu.

ATATÜRK HAVALİMANI PROJESİ

Atatürk Havalimanı'nın taşınması hakkında konuşan Ekrem İmamoğlu, "Havacılık alanındaki uzmanlarla görüşeceğiz. Bizim için öncelikli olarak yeşil alan. Binalar da teknokent, üniversiteler olarak oluşturacağımız projeler var" ifadelerini kullandı.

Resmen seçilmesi durumunda göreve başlamak için sabırsızlandığını söyleyen İmamoğlu, "Yapacak o kadar çok şey var ki, sabırsızlanıyorum. Ben her anımı şeffaflaştıracağım" dedi.

Habertürk-SGK Rehberi

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler