Sözleşmeliyim, işçi olarak çalıştığım süreler yıllık iznimde sayılır mı?

Sözleşmeliyim, işçi olarak çalıştığım süreler yıllık iznimde sayılır mı?

Tarih :
Sözleşmeliyim, işçi olarak çalıştığım süreler yıllık iznimde sayılır mı?
Soru
Merhaba 13 ay daimi kamu işçisi olarak çalıştım sonrasında 4b sözleşmeli memurluğu kazandım işçilikten istifa edip memurluğa başladım kamuda daha önce 1 yıldan fazla çalıştığım için yıllık izin kullanabilirmiyim cevaplarsanız çok sevinirim eğer kullanabiliyorsam ilgili madde nedir ?

Cevap
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar:

"Madde 9- 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinde belirtilen kurumlarda geçen hizmet süresi, bir yıldan on yıla kadar olan personele yirmi gün, on yıldan fazla olanlara otuz gün ücretli yıllık izin verilir."

Kamu kurumlarında daimi işçi olarak çalıştığınız sürelerin yıllık izninizde sayılacağını düşünüyoruz.

Kaynak : SGK Rehberi
İçişleri Bakanlığı açıkladı: 9 bin 877 kişiye adli işlem yapıldı
Hackerlar da ABD'ye savaş açtı!
ABD, İtalya, İspanya, İngiltere ve Rusya'nın koronavirüs tablosu!
Lokantacılar kapanış saatinin uzatılmasını istiyor
Bakan Soylu: Tunceli'de 3 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Soylu: Polisimizi hedef gösterenler, mutlu musunuz?
Trafik kazası geçiren avukat hayatını kaybetti

Benzer Haberler