Anasayfa » İşsizlik » İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

Tarih :
İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençler çift koldan destekleniyor. 3 yıl vergi desteği sağlanan gençlerin, 1 yıl boyunca da 10 bin 592 liralık primi devlet tarafından ödeniyor

Gençlerin iş kurması vergi ve prim desteğiyle teşvik ediliyor. 1 yıl boyunca 10 bin 592 lira prim desteği sağlanırken, gençler 3 yıl vergi istisnasından da yararlanıyor.

GENÇLERE TEŞVİK

Genç girişimcilerin, faaliyete başladıkları takvim yılından itibaren 3 vergilendirme döneminde, elde ettikleri kazançların yıllık 75 bin liralık kısmı gelir vergisinden istisna tutuluyor. Genç girişimcilere, sigorta prim teşviği de veriliyor. Bu kapsamda, ilk defa sigortalı sayılan gerçek kişilerin primleri, tescil tarihinden itibaren 1 yıl süreyle prime esas kazanç alt sınırı üzerinden Hazine tarafından karşılanıyor. Bu yıl sağlanan destek ayda 882,65 lirayı ve toplamda yıllık olarak 10 bin 591 lira 80 kuruşu buluyor. Bu teşvikten yararlanılması için mükellefiyet başlangıç tarihi itibarıyla 18 yaşından büyük ve 29 yaşından küçük olunması, kendi işinde bilfiil çalışılması gerekiyor. Vergi dairesinden 'Genç Girişimcilere Kazanç İstisnası Belgesi' almak gerekiyor..

Kaynak : Posta
Ev kadınına çifte fırsat
Birinci yargı paketinin ayrıntıları ortaya çıktı
Erdoğan'ın 'Kapıları açarız' sözü Avrupa'yı korkuttu
İmam proje başlattı...Çocuklar koşa koşa camiye gidiyor
Çeyrek altın ve yarım altın ne kadar?
Tekstilde sanal indirim oyunu
Maalesef bu farklar yasadan kaynaklanıyor
Devletten evlenen çifte 68 bin lira! Peki bu yardım nasıl alınır?

Benzer Haberler