Anasayfa » İşsizlik » İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

Tarih :
İş kuran gençlere 10 bin 592 lira!

İş kuran gençler çift koldan destekleniyor. 3 yıl vergi desteği sağlanan gençlerin, 1 yıl boyunca da 10 bin 592 liralık primi devlet tarafından ödeniyor

Gençlerin iş kurması vergi ve prim desteğiyle teşvik ediliyor. 1 yıl boyunca 10 bin 592 lira prim desteği sağlanırken, gençler 3 yıl vergi istisnasından da yararlanıyor.

GENÇLERE TEŞVİK

Genç girişimcilerin, faaliyete başladıkları takvim yılından itibaren 3 vergilendirme döneminde, elde ettikleri kazançların yıllık 75 bin liralık kısmı gelir vergisinden istisna tutuluyor. Genç girişimcilere, sigorta prim teşviği de veriliyor. Bu kapsamda, ilk defa sigortalı sayılan gerçek kişilerin primleri, tescil tarihinden itibaren 1 yıl süreyle prime esas kazanç alt sınırı üzerinden Hazine tarafından karşılanıyor. Bu yıl sağlanan destek ayda 882,65 lirayı ve toplamda yıllık olarak 10 bin 591 lira 80 kuruşu buluyor. Bu teşvikten yararlanılması için mükellefiyet başlangıç tarihi itibarıyla 18 yaşından büyük ve 29 yaşından küçük olunması, kendi işinde bilfiil çalışılması gerekiyor. Vergi dairesinden 'Genç Girişimcilere Kazanç İstisnası Belgesi' almak gerekiyor..

Kaynak : Posta
Emekliler dikkat!İşte bayram ikramiyesinin yatacağı tarih....
Dev firma işçileri eylemde!
Genel Kurul'da elektronik oylama ve yoklama sistemi değiştirilecek
22 Temmuz 2019'dan önemli gündem başlıkları
Yaşı beklemek için istifa eden vefat ederse ne olur?
Korkunç cinayeti tişört aydınlatacak
Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran soru
Binlerce kişiye bayram öncesi 2 bin 210 lira ödenecek..

Benzer Haberler