Aile Bakanı Selçuk'tan 'nafaka' açıklaması

Aile Bakanı Selçuk'tan 'nafaka' açıklaması

Aile Bakanı Selçuk'tan 'nafaka' açıklaması

Tarih :
Aile Bakanı Selçuk'tan 'nafaka' açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nafaka sürelerinin sınırlandırılması tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Her yıl mart ayında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezinde düzenlenen BM Kadının Statüsü Komitesi oturumlarının bu yılki toplantılarına katılan Selçuk, açıklamalarda bulundu.

''Nafaka sorununa sağlıklı ve kalıcı çözüm bulmayı hedefliyoruz''

Bakan Selçuk, nafaka sürelerinin sınırlandırılması tartışmalarına ilişkin ise şu değerlendirmede bulundu:

''Bizim için önemli olan, bakanlık olarak aslında en büyük gayemiz, ailenin sağlıklı bir şekilde korunması ve sağlıklı bir aile ortamında geleceğe öz güvenle bakan çocuklarımızı yetiştirebilmek. Temel arzumuz da boşanmaların hiç olmaması. Tabii ki bazı durumlarda boşanmalar gerçekleşebiliyor ve bu boşanmalar gerçekleştiği zaman da hiçbir tarafı mağdur etmeyecek şekilde bir çözüm bulunması taraftarıyız.

Mevcut sistemde yaşanan bazı sıkıntıların dile getirilmesi üzerine biz Adalet Bakanlığımızla beraber bir çalıştay gerçekleştirdik ve bu konuya dair sivil toplum kuruluşlarını, akademisyenleri ve aynı zamanda kamu kurum ve kuruluşlarındaki arkadaşları çağırdık. Biz bu süreci hükümet olarak büyük bir hassasiyetle izlemeye devam ediyoruz. Tüm tarafların da görüşlerini alarak gerek akademisyenler olsun gerek STK ile iletişim halinde yürütüyoruz bu süreci. Hedefimiz yeni mağduriyetler yaratmadan bu soruna sağlıklı ve kalıcı bir çözüm bulmak. Adalet Bakanlığımızla bu anlamda çalışmalarımız sürmekte.''

Kaynak : Anadolu Ajansı
Gürpınar Öğretmenevi Geçici İşçi Alım İlanı
'Milli Piyade Tüfeği'nde 40 bin teslimat başarısı
3600 gün emekliliğinde yaş şartı var
Gönen’de torun dehşeti!
Hasanşeyh Belediyesi İşçi Alım İlanı
Kamu İşveren Heyeti görüşmeye yanaşmıyor
O genel müdür istifa etti!
Alanya-Gazipaşa Sulama Birliği Geçici İşçi Alım İlanı
Bakan Pakdemirli: THK'nın uçakları hurda

Benzer Haberler