Anasayfa » İşveren » Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

Tarih :
Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Henüz aldığımız bir karar yok ama büyük ihtimalle bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak" dedi.

Pazarkule- Edirne bağlantı yolunun açılışına katılmak üzere Edirne'ye gelen Bakan Yıldırım, Vali Hasan Duruer'i makamında ziyaret etti.

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, bugün kentte önemli bir yatırımın temelini atacaklarını söyledi.

Edirne'deki tarihi ve kültürel mirasın, köprülerin, harap olmasına izin vermeyeceklerini ifade eden Bakan Yıldırım, ''Bugün Pazarkule- Edirne bağlantı yolunun (Karaağaç Köprüsü) temelini atacağız. Tarihi köprülerimizin harap olmasına, eskimesine izin vermeyeceğiz. Yeni köprülerle inşallah trafiği tarihi köprülerden alacağız. Bu köprüleri de ziyaretçilerin, Edirneliler'in hizmetine sunacağız'' dedi.

Bir gazetecinin, "Ramazan Bayramı'nda köprüler ücretsiz olacak mı?" sorusuna Yıldırım, "Biliyorsunuz bugüne kadar uygulama, bayram süresince ücretsiz hale getirmekti. Henüz aldığımız bir karar yok ama büyük ihtimalle bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak" yanıtını verdi.

Bakan Yıldırım, bir gazetecinin "1997 yılında Demirhanlı Havalananı'nın temeli atılmıştı, sonra bir gelişme olmadı. Bununla ilgili gelişme var mı?" sorusu üzerine de gerekli talimatı verdiğini etüt ve inceleme çalışması başlattıklarını belirtti.

Ziyarette, Vali Duruer, Bakan Yıldırım'a Edirne'yi simgeleyen çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Bu bizim kültürümüz değil
Emniyet Genel Müdürü Aktaş'tan, Bursa'da şehit olan polis memuru için taziye mesajı
Çay üreticileri ve işçilerine test yapılmaya devam ediliyor
Hackerlar da ABD'ye savaş açtı!
Lokantacılar kapanış saatinin uzatılmasını istiyor
Emekliye 3'lü yaz müjdesi!
Kamuda kimler idari izinli sayılacak? PTT 3 madde de çözdü
2020'de devletin yaptığı bazı ödemeler ve tutarları

Benzer Haberler