Meteoroloji uyardı! Kar geri geliyor...

Meteoroloji uyardı! Kar geri geliyor...

Meteoroloji uyardı! Kar geri geliyor...

Tarih :
Meteoroloji uyardı! Kar geri geliyor...

Meteoroloji hava durumu raporu: İstanbul'a kar geri geliyor

Meteoroloji'nin bugün yayınladığı 5 günlük haritalı hava durumu tahmininde İstanbul'a kar geri geliyor. İşte İstanbul hava durumu...

İstanbul'da geride bıraktığımız haftanın ilk iki gününde etkili olan kar yağışı ile birlikte soğuk hava dalgası yerini Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havaya bırakmıştı. İstanbul'da mevsim normalleri altında seyreden sıcaklığın artacağı belirtilirken Meteoroloji Genel Müdürlüğünün bugün internet sitesinden yayınladığı 5 günlük haritalı hava durumu tahminine göre İstanbul'a kar yağışı ile birlikte soğuk hava geri geliyor.

Yayınlanan 5 günlük haritalı tahmine göre İstanbul'da bugün havanın sağanak yağışlı geçeceği belirtiliyor. Hava sıcaklığı bugün şehirn batısında 12 derece olurken doğusunda en yüksek 13 derece olacağı tahmin ediliyor. Gece ise sıcaklığın 10 derece olması bekleniyor.

12 Ocak Cumartesi günü İstanbul'da yağışın devam edeceği ve havanın parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Yarın İstanbul'da hava sıcaklığının en yüksek 7 derece olacağı tahmin ediliyor. Gece ise sıcaklık İstanbul'un batı kesimde 3 dereceye kadar gerilerken doğusunda 6 derece olacağı tahmin ediliyor. Cumartesi günü yağışla ile birlikte şehirde kuvvetli rüzgarında etkili olacağı tahmin ediliyor

Hafta sonu tatilinin olduğu gün 13 Ocak Pazar ise İstanbul'da sıcaklık 7 derece olacağı tahmin ediliyorken havanın parçalı bulutlu geçeceği belirtiliyor. Gece ise şehirde sıcak 3 derece olması bekleniyor.

Yeni haftanın ilk günü olan 14 Ocak Pazartesi günü İstanbul'da hafif sağanak yağışın etkili olması bekleniyor. Yağışların aralıklarla yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklığın yeni hafta 2 ila 4 derece artacağı belirtilirken İstanbul'da günün en yüksek sıcaklığı 11 derece olacağı belirtiliyor.

İSTANBUL'A SALI GÜNÜ KAR GELİYOR

Megaşehir İstanbul'a 15 Ocak Salı günü kar yağışının geri geleceği tahmin ediliyor. Kar yağışının İstanbul'un doğusunda etkili olacağı belirtilirken batısında karla karışık yağmur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Salı günü İstanbul'da sıcaklığın 6 derece olması bekleniyor.

İşte 5 günlük haritalı hava durumu tahmini:

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler