Anasayfa » Medya Haberleri » AK Parti'den kritik taşeron ziyareti!

AK Parti'den kritik taşeron ziyareti!

AK Parti'den kritik taşeron ziyareti!

AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kadro alan taşeron işçilerin zam oranının arttırılması için mektup yazan Türk Başkanı Engün Atalay'a ziyaret etti. Görüşmede, taşeron işçilerin sorunları da ele alındı.

Tarih :
AK Parti'den kritik taşeron ziyareti!

Başkent'te dün taşeron işçilerin kadroya alınması ve kadro alan taşeron işçilere de ek zam verilmesi konusunda ip ucu olacak bir kritik ziyaret gerçekleşti.

AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan Türk-İş Başkanı Engün Atalay'a ziyaret etti.

Görüşmede, kadro alamayan taşeron işçilerin sorunları ile kadro alan taşeron işçilere yapılacak olan ücret artışları ele alındı.

Türk-İş Başkanı Atalay, bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kadro alan taşeron işçilerin yüzde 4'lük zam oranının arttırılması konusunda bir mektup göndermişti. Görüşmede, aynı mektup Elvan'da sunuldu.

Öte yandan Türk-İş yönetimi ziyaretle ilgili bir kısa açıklama yaptı. Açıklama ise şöyle:

"AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan 11 Ocak 2019 Cuma günü Genel Başkan Ergün ATALAY'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette; geçtiğimiz günlerde konfederasyonumuzun Cumhurbaşkanımıza, kamuda sürekli işçi kadrosuna alınan taşeron işçilerin altışar aylık dönemler için yüzde 4 uygulanan ücret zam oranının yükseltilmesi talebiyle gönderilen mektutubu AK Parti Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Lütfi ELVAN'a iletti."

Kaynak : SGK Rehberi
Bordro hilesine karşı atılan imzaya dikkat!
İki bin 145 Hakim ve savcının görev yeri değişti
Emniyet, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı için talep topluyor
Kamuya alınacak mimar ve mühendis sayısı soruldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siyaset dürüstlük ister!
İsmail Küçükkaya’ya büyük sorular
BM: Mursi'nin ölümü araştırılmalıdır
Taşkından acı haber: 3 kişi öldü, 7 kişi kayıp

Benzer Haberler