Anasayfa » İşsizlik » 63 bin demiryolu işi için 19 milyon başvuru

63 bin demiryolu işi için 19 milyon başvuru

63 bin demiryolu işi için 19 milyon başvuru

63 bin demiryolu işi için 19 milyon başvuru

Tarih :
63 bin demiryolu işi için 19 milyon başvuru

Hindistan'da demiryolları 63 bin kişiyi işe alacağını açıkladı. 19 milyon insan işe başvurdu. Başvuranlar arasında yüksek lisans derecesine sahip kişiler de var. Türkiye'de de sınırlı sayıdaki işlere yoğun başvurulara oldukça alışkınız. Tabi Hindistan'ın nüfusu 1.3 milyar olunca ortaya rakamlar olarak daha dramatik bir tablo çıkıyor.

Hindistan'da demiryolları 63 bin kişilik kadro açtı. 63 bin kişilik kadro için 19 milyon insan işe başvurdu.

Washington Post'ta yer alan habere göre demiryolu işçisi olmak için başvuran kişiler arasında yüksek lisans yapmış kişiler de bulunuyor.

Hindistan gelişmiş bir ekonomiye göre ciddi anlamda işsizlikle mücadele ediyor. 2021 yılına gelindiğinde ülkenin yaşları 15 ila 34 yaş arasında değişen nüfusunun 480 milyona çıkması bekleniyor. Hindistan'ın hali hazırdaki nüfusu ise 1.3 milyar.

DÜNYADA EN KALABALIK 2. ÜLKE

Hindistan Çin'den sonra dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi.

Ülkenin ünlü ekonomistlerinden Santosh Mehrota'nın yaptığı bir hesaba göre ülkede üniversite mezunu kişiler arasındaki işsizlik yüzde 8.4 civarında.

TÜRKİYE’DE ÜNİVERSİTE MEZUNLARI NE YAPIYOR?

TÜİK'in geçen ay açıkladığı Eylül dönemi işsizlik verilerine göre üniversitesi mezunlarının iş gücüne katılım oranı yüzde 79.8. Yani üniversite mezunları arasında işsizlik yüzde 20.1 seviyesinde.

Kaynak : Sözcu

Benzer Haberler