Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan: Sınırlarımıza saldırana bedelini ödeteceğiz

Erdoğan: Sınırlarımıza saldırana bedelini ödeteceğiz

Erdoğan: Sınırlarımıza saldırana bedelini ödeteceğiz

Tarih :
Erdoğan: Sınırlarımıza saldırana bedelini ödeteceğiz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenler'de 15 Temmuz Millet Bahçesi ile Yapımı Tamamlanan Tesis ve Projelerin Toplu Açılış Töreni'ne katıldı.

Şu sıralar burada bir konuşma yapan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Esenler 31 Mart'ta sandıkları patlatmaya var mıyız? Yaklaşık 600 yıldır bizim olan bu şehri (İstanbul), hala bize çok görenler olduğunu biliyoruz. Ülkemize ve milletimize yönelik husumetlerin altındaki sebeplerin en başında gelenlerden biri işte İstanbul'dur. İstanbul'a ne kadar sahip çıkarsak ülkemizin geleceğine de o denli büyük katkı yaptığımızı biliyoruz. AK Parti döneminde hayata geçirdiğimiz dünya çapındaki projelerle sadece İstanbul'u değil Türkiye'yi güçlendirdik.

Bizden önce böyle bir şey var mıydı? Denizin altından hem Marmaray'dan hem araçlarla gidiyoruz. Bunları biz yaptık Bay Kemal. Onların hayalleri bile ulaşamaz. Ama biz yaptık. Üçüncü köprüyü yaptık mı, yaptık. Bir de İstanbul'u İzmir'e bağlayalım dedik. Osmangazi Köprüsü'nü yaptık. Onlar konuşur biz yaparız. Yabancı misafirler geliyor, liderler denizin altından raylı sistem geçiyor, buradan arabalar geçiyor diyoruz. Şaşırıyorlar, 10 sene önce geldiğimizde yoktu diyorlar.

1994 yılında bu şehri yönetme sorumluluğunu bu kardeşinize verdiniz, İstanbul'da yeni bir dönemi başlattık. İstanbul'a belediye başkanı olduğumuzda İstanbul'un hali neydi. Çöp dağları var mıydı, su var mıydı, hava kirliliği var mıydı? Bunları kim yok etti. Dağları delerek İstanbul'a su getirdik. İstanbul'un su sorununu 2040 yılına kadar çözdük. CHP çöp, susuzluk, hava kirliliği demektir. CHP yoksulluk demektir, CHP yasaklar demektir ve CHP yoksulluğun daniskası demektir.

Biz gençlik yıllarımızda mazot kuyruklarını biliriz. Bunları bize CHP yaşattı. Utanmadan şimdi farklı şeyler konuşuyorlar. Önümüzde şimdi yeni bir yol ayrımı var. İstanbul'u çok daha iyi hizmetlere kavuşturmaya talibiz. İstanbul tercihini bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanmaya var mısın? Çevreci belediye nedir bunu göreceksiniz. Çevrecilik bizim işimiz, belediyecilik bizim işimiz, hizmet bizim işimiz.

"SINIRLARIMIZA SALDIRANA BEDELİNİ ÖDETECEĞİZ"

Zeytinlik operasyonunu, Afrin operasyonunu yaptık mı, yaptık. Şimdi Sincar operasyonunu yaptık mı yaptık. Her zaman teröristlerin beynindeyiz. Onların açtıkları çukurlara onları gömmeye devam edeceğiz. Teröristler benim milletimin başına bela olmaktan çıkacak. Biz Mehmetçiklerimizle oralardayız. ÖSO ile oralardayız. Hep birlikte Allahın izniyle vatanımıza saldıranlara bedelini ödeteceğiz. İçeride bunlardan rahatsız olanlar varsa, Bay Kemal bu teröristlerle kol kola dolaşma. Bunlardan sana fayda yok. Yerli ve milli ol. Bunları savunmaktan vazgeç. Şimdi 31 Mart'ta yine onlarla beraber yola çıkmaya hazırlanıyor. Dürüst ol dürüst."

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler