Anasayfa » Taşeron » Taşeron işçiler dikkat! İşte ödenen promosyon tutarları...

Taşeron işçiler dikkat! İşte ödenen promosyon tutarları...

Taşeron işçiler dikkat! İşte ödenen promosyon tutarları...

Taşerondan kadroya geçen işçilere ne kadar promosyon verildi?

Tarih :
Taşeron işçiler dikkat! İşte ödenen promosyon tutarları...

Taşeron şirketlerde çalışırken 2 Nisan itibariyle kadroya geçen işçiler kurumlarında banka maaş promosyonuna da hak kazandılar. Fakat diğer bütün kurumlarda ve illerde olduğu gibi maaş promosyonlarının miktarları değişiyor.

Enflasyon farkı ve diğer kamu işçileri ile aynı haklara sahip olamayan çalışanlar bir nebze de olsa maaş promosyonu ile ücretlerindeki kayıpları azaltmaya çalışıyor.

EN BÜYÜK KAYIP TİS, ENFLASYON VE İLAVE TEDİYEDE

2019 yılında yapılacak olan Toplu İş Sözleşmesine dahil olmak için Meclis'te imza kampanyası da başlatan sürekli işçiler mevcut YHK kararı ile yürülüğe giren Toplu İş Sözleşmesi ile maaşlarında başta enflasyon kaybı olmak üzere belediye şirketlerinde ilave tediye de dahil ücret kayıpları yaşıyorlar. Sosyal ve mali haklar yönüyle de kadroya geçen işçilerin farklı kayıpları oluştu.

KAYIPLAR YÜZDE 15'İ BULDU

Mevcut Toplu İş Sözleşmesi 2020 yılına kadar yıllık yüzde 4+4 maaş artışı alacak olan işçilerin şimdiden kayıpları yüzde 15'i buldu. TÜİK yıllık efnlasyonun Ekim ayı itibariyle yüzde 25'i aştığını açıklamıştı.

MAAŞ PROMOSYONU BİR NEBZE

Bankalardan çalışanlara farklı ücretler. Kurumlarla imzalanan banka maaş ödemelerinde çalışanlara bir de promosyon ödemesi yapılıyor. Her kurumda farklılık gösteren ücretlerden bazıları ise şöyle oldu.

Gebze Teknik Üniversitesi bünyesinde kadroya geçen işçilerin promosyon miktarı belli oldu. 4 yıllık yapılan anlaşma gereği çalışanlara 3300 TL maaş promosyonu ödenecek.

DİĞER İLLERDE FARKLI RAKAMLAR ÇIKTI

Promosyon anlaşmalarında kurumların çalışan sayıları etkili oluyor. Ayrıca yapılan ek ödemeler varsa onlarda maaş promosyonuna etki eden diğer unsurlar.

Kadroya geçen işçilerden bazı kurumların ve aldıkları promosyon miktarları ise şöyle oluştu;

 

KURUMUN ADI KAÇ YILLIK OLDUĞU MİKTARI BİR YILLIK ORTALAMA
Antalya Sosyal Hizmet Merkezi 3 2100 TL 700 TL
Denizli İl Sağlık Müdürlüğü 1 724 TL
724 TL
KYK 3 1000 TL 333 TL
İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi 2 501 TL 251 TL
Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 3 1200 TL 400 TL
İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi 4 3200 TL 800 TL
Gümüşhane Üniversitesi 3 2310 TL 770 TL

*Veriler sosyal medya hesaplarından derlenerek elde edilmiştir.

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. "http://www.sgkrehberi.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler