Anasayfa » Medya Haberleri » Taşerona sendika ayıbı!

Taşerona sendika ayıbı!

Taşerona sendika ayıbı!

Kadro alan taşeron işçilerin hak arayışları sürüyor. Bu çerçevede Ankara'da sorunlarını aktarmak ve çözüm üretmek için bir dizi temaslarda bulunan kamu işçileri, sendika ayıbı ile karşı karşıya kaldı. Türkiye genelinde örgütlenen Kamu İşçileri Platformu üyeleri, tüm çabalarına rağmen bazı sendika yöneticilerinden radevu alamadı. Bu durum, kamu çalışanları tarafından tepkiyle karşılandı.

Tarih :
Taşerona sendika ayıbı!

Kamuda çalışan binlerce işçiyi temsil eden Kamu Taşeron İşçileri Birliği ve Kamu 4D İşçileri Birliği üyeleri bu durumu sosyal medya üzerinden yayımladıkari bir çok mesaj ile tepki gösterdi.

İşte platform üyelerinin konuyla ilgili yayımladığı mesaj:

"Bir çok sendikayı aradık Ziyaret edelim dememize rağmen Sudan sebepler ile bahanelerle bizi kabul etmediler Biliyorlar ki işçi bu kez yaka toplamaya hesap sormaya geldi. Gece 4 te yurt dışından gelen Cumartesi sabahı eşi çocukları ile zaman geçirme şansı varken sadece attığım bir mesajla gelip bizleri kabul eden dertlerimizi dinleyen ve Babacan tavırlarıyla gönlümüze taht kuran başta Tez Koop İş Sendikası genel başkanı sayın Haydar ÖZDEMİROĞLU’ Genel Örgütlenme SEKRETERİ Cagdas Duyar a kendi şube başkanım Hakan Kurt a ve Tez Koop İş Sendikası genel merkez çalışanlarına Teşekkürü borç bilirim."

KİM BU SENDİKALAR?

Kamu Platformu Üyeleri'ni kabul etmeyen sendika yöneticileri merak konusu oldu. İşçiler, söz konusu sendikaları tepki göstenmeye hazırlanıyor. Hatta bazı üyeler bu sendikalardan toplu olarak istifa etmeyi önerdi.

Öte yandan, kamu işçileri Ankara'daki temasları çerçevesinde TBMM'de de bazı milletvekilleri ile görüşerek sorunlarını iletme imkanı buldu.

Kaynak : SGK Rehberi

İlgilinizi Çekebilir