Anasayfa » Medya Haberleri » 3600 ek göstergenin kamuya katkılarını tek tek anlattı!

3600 ek göstergenin kamuya katkılarını tek tek anlattı!

3600 ek göstergenin kamuya katkılarını tek tek anlattı!

3600 ek göstergenin kamuya katkıları!

Tarih :
3600 ek göstergenin kamuya katkılarını tek tek anlattı!

Seçim vaatleri arasında yer alan ve kamu çalışanlarının heyecanla bekledediği 3600 ek gösterge konusu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk'unda da bulunduğu Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi çalışma toplantısında gündeme geldi.

Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan kamu çalışanlarının sorunları ve beklentilerini toplantıda dile getirdi.

KAMUYA GETİRİLERİNİ SIRALADI

Kamu çalışanları sendikalarının ısrarla her platformda dile getirdikleri ve tüm kamu çalışanları için talep ettikleri 3600 ek göstergenin kamuya getirilerini Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Talip Geylan tek tek sıraladı.

YAPILACAK OLAN DÜZENLEMENİN BİR YANI EKSİK

Yapılacak olan düzenlemeyi olumlu bulduklarını ifade, ancak bir yanının eksik olduğunu da sözlerine ekleyen Geylan ek gösterge rakamlarının en az 800’er puan artırılması ve ek göstergeden yararlanamayan çalışanlara da verilmesini istediklerini dile getirdi.

BAKAN DA TOPLANTIDAYDI

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri TOBB’da düzenlenen ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un katıldığı çalışma toplantısında bir araya geldi.

Karma İstişare Komitesinin önümüzdeki döneme ilişkin çalışmaları ve etkinliklerinin değerlendirildiği toplantıda konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan kamu çalışanlarının sorunları ve beklentilerini dile getirdi.

DÜZENLEME İÇERİĞİNE İLİŞKİN BEKLENTİLER

Ek gösterge düzenlemesinin içeriğine ilişkin beklentiler şöyle sıralandı;

----*Tüm kamu çalışanlarını kapsaması,

----*Ek gösterge rakamlarının en az 800’er puan artırılması,

----*Ek göstergeden yararlanamayan çalışanlara da verilmesi

GEYLAN: BÜTÜN KAMU ÇALIŞANLARININ EK GÖSTERGE RAKAMLARI ARTIRILMALIDIR

Seçim vaatleri arasında yer alan ve heyecanla beklenen ek gösterge konusunun bir an önce çözüme kavuşması gerektiğine vurgu yapan Geylan, “24 Haziran seçimleri öncesi dile getirilen ek gösterge konusunda kamu çalışanlarının umutlu bekleyişi devam etmektedir. Türkiye Kamu-Sen olarak yapılacak olan düzenlemeyi olumlu bulduğumuzu daha önce ifade etmiş, ancak bir yanının eksik olduğunu da sözlerimize eklemiştik. Konfederasyonumuzun bu konudaki görüşü, ek gösterge rakamlarının sadece Öğretmen, İmam, Polis ve Hemşirelerimizi değil tüm kamu çalışanlarını kapsaması, ek gösterge rakamlarının en az 800’er puan artırılması ve ek göstergeden yararlanamayan çalışanlara da verilmesi yönündedir." dedi

KAMUYA KATKILARINA DA DEĞİNDİ

3600 ek göstergenin kamuya katkılarına da değinilerek;

----*Emekli olmayı bekleyen çok sayıda kamu çalışanı mevcut,

----*Beraberinde ise yeni kadroların açılması gerçekleşecek,

----*Atama bekleyen bir çok gencin iş sahibi olması bakımından büyük katkı sağlayacağı ifade edildi.

Geylan konuşmasında;"Seçim öncesi dile getirilen bu vaadin hayata geçmesini ve bunun devamında emekli olmayı bekleyen çok sayıda kamu çalışanı mevcuttur. Ek gösterge rakamlarının artırılması kamuda bir çok kişinin gönül rahatlığıyla emekli olmasının yolunu açacak, beraberinde ise yeni kadroların açılması ve atama bekleyen bir çok gencimizin özellikle 400 bin ataması yapılamayan öğretmen olduğunu düşündüğümüzde iş sahibi olması bakımından büyük katkı sağlayacaktır. Ek gösterge konusunda bir an önce gerekli adımlar atılmalı, kamu çalışanlarının bu yöndeki beklentisi karşılanmalıdır.” dedi.

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler