Sözleşmeli personelin kadroya geçişi için kanun teklifi verildi!

Sözleşmeli personelin kadroya geçişi için kanun teklifi verildi!

Kamuda farklı statülerde görev yapan sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için kanun teklifi verildi.

Tarih :
Sözleşmeli personelin kadroya geçişi için kanun teklifi verildi!

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için kanun teklifi!

Kamu Sen eski Genel Başkanı ve İyi Parti Milletvekili İsmail Koncuk sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için kanun teklifi verdi.

Koncuk açıklamasında "Sözleşmeli öğretmen, sözleşmeli sağlık çalışanı ve 5393 Sayılı Kanun kapsamında çalışanların 4 A kadrosuna alınmasıyla ilgili kanun teklifi verdim. Umarım tüm siyasi partiler bu sıkıntıyı çözmek konusunda sorumluluklarını yerine getirir. Hayırlı olsun." dedi.

KANUN TEKLİFİ KİMLERİ KAPSIYOR

-----*Sözleşmeli öğretmen,

-----*Sözleşmeli sağlık çalışanı

-----*5393 Sayılı Kanun kapsamında çalışanları kapsıyor

5393 Sayılı Kanunun 49. Maddesine Göre Belediyelerde Çalışan Sözleşmeli Personel kimlerdir?

Belediye ve bağlı kuruluşlarında, norm kadroya uygun olarak çevre, sağlık, veterinerlik, teknik, hukuk, ekonomi, bilişim ve iletişim, plânlama, araştırma ve geliştirme, eğitim ve danışmanlık alanlarında avukat, mimar, mühendis, şehir ve bölge plâncısı, çözümleyici ve programcı, tabip, uzman tabip, ebe, hemşire, veteriner, kimyager, teknisyen ve tekniker gibi uzman ve teknik personel yıllık sözleşme ile çalıştırılabilen personel olarak tanımlanmaktadır.

İşte TBMM'ye sunulan kanun teklifi;

SGK Rehberi-Özel

Bu yazının tüm hakları SGK Rehberi'ne aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

 

Benzer Haberler