Anasayfa » İşsizlik » 800 bin gence iş fırsatı

800 bin gence iş fırsatı

800 bin gence iş fırsatı

Tarih :
800 bin gence iş fırsatı

Mezunlar iş ofislerine davet edilecek, özel sektörün ihtiyaçlarına hızlı yanıt verilecek. Üniversite mezunu veri bankası kurulacak

Hükümet gençlere meslek seçiminde destek verip kariyer fırsatı yaratırken, her yıl mezun olan 800 bin üniversiteliye iş kapısı açacak. Finanstan bilişime, inşaattan turizme, sağlıktan teknolojiye her alanda bir dizi stratejik karar devreye girecek. Türkiye İş Kurumu üniversite mezunlarını iş ofislerine davet ederken; özel sektörün mimar, yazılım destek uzmanı, işyeri hekimi, mühendis ihtiyaçlarına da hızlı bir şekilde yanıt verilecek.

Bu kapsamda 2023 yılına kadar 400 binin üzerinde turizmci yetiştirilecek, 100 bin bilişimci işe alınacak. Yeni sistemle birlikte üniversite öğrencileri devlette hem çalışıp hem eğitimine devam edebilecek. Üniversitelerdeki 18-25 yaş arasındaki öğrenciler ilk kez sigorta sistemine dahil edilecek. İşgücü piyasası eğitimleri ile 2.2 milyon gence iş imkanı yaratılacak. Esnek çalışma biçimleri sosyal güvenlik sistemiyle desteklenecek..

Kaynak : Takvim
Tazminat ve emeklilik hakkını isteyen işçiler: Duyun bu sesi
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de
Elektrik faturamız 23 milyar lira azalacak
Elektrik faturamız 23 milyar lira azalacak
Herkes bu akşam saat 22.00'yi bekliyor
EGM duyurdu! 2021 yılında ev sahibi Türkiye!
Emeklilikte 3,5 yıl formülü! Maaşlar artacak..
7 bin kişi alınacak! Polis adayları elinizi çabuk tutun

Benzer Haberler