Anasayfa » İşsizlik » Tepkilere aldırmadı! İşinin patronu oldu

Tepkilere aldırmadı! İşinin patronu oldu

Tepkilere aldırmadı! İşinin patronu oldu

Tarih :
Tepkilere aldırmadı! İşinin patronu oldu
Hatay'ın Hassa ilçesinde yaşayan 23 yaşındaki Nursel Nur, çevresindekilerin olumsuz yorumlarına rağmen solucan gübresi üreterek kendi işinin sahibi oldu.

Çukurova Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunu olan Nur, eğitimini tamamladıktan sonra memleketi Hassa ilçesine döndü. Okuduğu bölümle ilgili iş arayışına giren genç kız, müteahhit olan babasının tavsiyesiyle hiç bilmediği solucan gübresi üretimine merak sardı.İnternetten yaptığı araştırmalarla bu işe girmeye karar veren Nur, ailesinden aldığı destekle kendi tesisini kurdu.

Çevresindekilerin "Pis işlerle uğraşma", "Ne işin var solucanların içinde" gibi sözlerine aldırış etmeyen genç girişimci, bir yıl önce başladığı solucan gübresi üretiminde önemli bir seviyeye geldi.

Nursel Nur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının yönlendirmesi ve katkılarıyla evinin bahçesine organik solucan gübresi tesisi kurduğunu söyledi.İlk etapta 250 bin solucanla üretime başladığını belirten Nur, bir yıl içerisinde bu miktarın 5 milyon solucana ulaştığını aktardı.

HABER7

Benzer Haberler