Anasayfa » Emekli » 12 general emekliye sevk edildi

12 general emekliye sevk edildi

12 general emekliye sevk edildi

Tarih :
12 general emekliye sevk edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve 2,5 saat süren Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi. Toplantıda alınan kararla 2. Ordu komutanı Temel Orgeneral, ÖKK komutanı Çorbacı Tümgeneral oldu. Adnan Özbal da Oramirelliğe terfi etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan ve 2,5 saat süren Yüksek Askeri Şura toplantısında TSK'daki emeklilik ve terfi işlemleri ele alınarak karara bağlandı. Afrin ve Fırat Kalkanı operasyonlarını yöneten 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel Orgeneral olurken, Özel Kuvvetler Komutanı Ahmet Ercan Çorbacı da Tümgeneral rütbesine yükseldi. Deniz Kuvvetleri Komutanı Adnan Özbal da Oramiral oldu.

41 albay general amiralliğe yükseltildi

YAŞ kararları ile 30 Ağustos 2018 tarihinden geçerli olmak üzere 9 general amiral bir üst rütbeye, 41 albay general amiralliğe yükseltildi. 13 generalin görev süresi 1 yıl, 383 albayın görev süreleri 2 yıl uzatıldı. 12 general ve general amiral kadrosuzluktan emekliye sevk edildi. Yeni atamalarla birlikte TSK'daki general amiral sayısı 244'e yükseldi.

30 Ağustos 2018 tarihinden geçerli olmak üzere, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal Oramiralliğe, İkinci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel Orgeneralliğe, Tümgeneral Kemal Yeni ve Sinan Yayla Korgeneralliğe, Tuğgeneral Levent Ergün, Mustafa Oğuz, Ahmet Ercan Çorbacı Tümgeneralliğe terfi etti.

Sözcü
Memur Sen 400 TL'yi ivedilikle bekliyor!
Polise 'şerefsiz' dedi beraat etti!
Bakan Koca, Covid-19 aşılama haritasını paylaştı: İşte il il rakamlar...
Özlem Gürses, Bahçeli haberiyle olay oldu
24 Ocak 2021'den önemli gündem başlıkları
Kahveci, Berat Albayrak'ın döneceği bakanlığın adını açıkladı!
Vali Yerlikaya: Devletimin ve milletimin emrindeyim
Hesap hareketlerine bakınca anladı, soluğu savcılıkta aldı

Benzer Haberler