Anasayfa » İşsizlik » İş arayanlar bu merkeze başvuruyor..

İş arayanlar bu merkeze başvuruyor..

İş arayanlar bu merkeze başvuruyor..

İş arayanlar bu merkeze başvuruyor..

Tarih :
İş arayanlar bu merkeze başvuruyor..

İzmit Belediyesi, kentte iş arayanları ile işverenleri buluşturmak amacıyla kurduğu İstihdam Merkezini hizmete açtı. Merkez, genç girişimcilerin kurduğu otomasyon sistemiyle çalışacak.

KOCAELİ - Kentteki iş arayanlarla işverenleri buluşturmak ve istihdama katkı sunmak amacıyla İzmit Belediyesi tarafından hazırlanan İzmit İstihdam Merkezi hizmete açıldı. İzmit Cumhuriyet Çocuk Parkı içerisindeki Sanat Galerisi yanında açılan merkez, Kocaeli’de ilk olma özelliği taşıyor. Milli istihdam seferberliğine de katkı sunacak olan İZTİM projesiyle işverenler ile iş arayanlar buluşturulacak. İstihdam merkezinde alanında uzman kişiler tarafından kişilik ve beceri testleri de yapılarak iş arayanlar uygun işlere yönlendirilecek. Merkezde kullanılacak otomasyon sistemi ise yine İzmit Belediyesi Genç Girişimciler Merkezinden destek alan genç girişimciler tarafından tasarlandı.

"Amacımız istihdamı arttırmak"

İZTİM’in açılışına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yanı sıra İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri işletmelerin insan kaynakları yetkilileri katıldı. Açılışta konuşan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, “İŞKUR olarak amacımız istihdamı arttırmaktır. İşsizlik pek çok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de büyük bir sorun. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu noktada her zaman yanımızda olup desteğini esirgemeyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı

Benzer Haberler