Anasayfa » Medya Haberleri » Erdoğan: İlk işimiz OHAL'i kaldırmak olacaktır

Erdoğan: İlk işimiz OHAL'i kaldırmak olacaktır

Erdoğan: İlk işimiz OHAL'i kaldırmak olacaktır

Tarih :
Erdoğan: İlk işimiz OHAL'i kaldırmak olacaktır

Erdoğan 'İlk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır"

Erdoğan: O Moody's'e bir operasyon biz çekeceğiz

"24 Haziran'dan sonra bu göreve devamım halinde ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır."

Erdoğan: İnşallah 24 Haziran'dan sonra o Moody's'e bir operasyon biz çekeceğiz. Biz Moody's'e üye değiliz. "Türkiye'yi nasıl kararlarım" diye bu tür adımları atacaksın. Başaramayacaklar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 TV'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

İnşallah 24 Haziran'dan sonra o Moody's'e bir operasyon biz çekeceğiz. Biz Moody's'e üye değiliz. "Türkiye'yi nasıl kararlarım" diye bu tür adımları atacaksın. Başaramayacaklar.

"Biz yerli motorumuzu da yapar hale geliyoruz. Bunu yaptığımız andan itibaren bu iş çok daha ileri kademelere taşınacak."

"İsrail, bize 10 tane İHA verdi. Daha sonra arıza yaptı 2 tanesi,

8'i şu anda yarı kullanılabilir durumda. Böyle bir vaziyette. Amerika ise 'kongre izin vermiyor' diyerek bize insansız hava aracını vermedi. Biz, şimdi kendi üretimimizi kendimizi yapıyoruz, artık ev sahibi konumuna gelmiş durumdayız."

"Yunanistan'ın S-300'leri var. Şu anda onda S-300 varken ona böyle bir şeyi söylemiyorsun. Öbür tarafta NATO dışında aynı şekilde Suriye'de bunlar var, her hangi bir şey söylemiyorsun. Türkiye'ye gelince böyle bir takılma politikası, bunu anlamak mümkün değil."

"(Muhalefet) Bu adamlar ekonomiyi bilmiyor. Bunlar zannediyorlar ki ekonomi sadece cepteki paradır. Ekonomi sadece cepteki para değildir."

"Türkiye'de ekonomi zor durumda olsa yüklenici firmalar bu kredileri, rakamları nereden bulacaklar?"

"24 Haziran'dan sonra bu göreve devamım halinde ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır."

"OHAL'in kampanyalara yansıyan en ufak yanı yok ki. Bir tane örnek versinler, OHAL nerede hangi kampanyayı engelledi? Bir defa bu OHAL, bizim göreve geldiğimiz zamandaki OHAL değil. Bu OHAL, tam aksine şu andaki terör tehdidi altındaki bölgeleri, bu tehditten kurtarmaya yönelik bir güvenlik tedbiridir."

"24 Haziran'dan sonra özellikle batının güçlü ülkelerine gerekli olan tavırları, tedbirleri biz de koyacağız. Birinci derecede Almanya ile bunları konuşacağız. Bu gidiş, gidiş değil. Şu anda Almanya, tamamen FETÖ teröristleri ile tıklım tıklım dolu. Hepsi orada cirit atıyor ve bunlar marka isimler. Amerika, Hollanda, Belçika öyle."

Kaynak : Memurlar.Net

İlgilinizi Çekebilir