Anasayfa » Emekli » 6 ay makam tazminatlı görevlerde çalışmanın bir anlamı var mı?

6 ay makam tazminatlı görevlerde çalışmanın bir anlamı var mı?

6 ay makam tazminatlı görevlerde çalışmanın bir anlamı var mı?

Tarih :
6 ay makam tazminatlı görevlerde çalışmanın bir anlamı var mı?

En çok sorulan sorulardan birisi de makam tazminatlı görevlerde 6 ay çalışmanın bir karşılığının olup olmadığıdır.

Konuyu örneklerle açıklamak gerekirse; 6 ay daire başkanı olarak görev yapan bir kişi 1’inci dereceli uzman kadrosuna atanırsa daire başkanının makam tazminatını 657 sayılı Kanun’un ekinde yer alan IV sayılı Makam Tazminatı Cetveli’nde yer alan; 5, 6 ve 7’nci sıralar ile 8’inci sıranın (a), (b) ve (c) bentlerinde yazılı kadro ve görevlerde fiilen altı ay çalıştıktan sonra bu kanunun 43’üncü maddesinin ‘B’ bendinin üçüncü paragrafında belirtilen kadro ve görevlere atananlar 2000 göstergenin karşılığı makam tazminatını almaya devam edecektir. Toplamda da iki yıllık süre fiilen bu görevlerde çalışma olmuşsa emeklilikte 2000 göstergenin karşılığı tutar alınacaktır.

Kaynak : Yeni Şafak
"Allahından bul" dedi iş akdi feshedildi!
PTT Başmüdürünün evine giren hırsız yakalandı
Yargı reformu paketi'nin 7 maddesi daha kabul edildi
KYK burs ve kredi başvuruları alınmaya başladı
5 ilde devlet lojmanlarının satışı başlıyor
O il için korkutan uyarı: Beklediğimiz deprem ...
Silahtaki parmak izi Nadira Kadirova'ya ait çıktı

Benzer Haberler