Ak Parti'de 200 vekil değişiyor mu?

Ak Parti'de 200 vekil değişiyor mu?

Ak Parti'de 200 vekil değişiyor mu?

Tarih :
Ak Parti'de 200 vekil değişiyor mu?

Seçim yaklaşırken partilerin milletvekili listeleri de yavaş yavaş şekillenmeye başladı..

Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında meclis kulislerinden aldığı duyumlara yer verdi.

'partilerin seçim kulisleri' başlıklı bugünkü köşe yazısında yer alan kulis bilgilerinin bir bölümü şu şekilde;

'.....AK Parti’de milletvekillerinin üçte birinin listelere gireceği konuşuluyordu, kulislerde 200 sayısı kulağıma geldi. Doğrusunu Erdoğan’dan başka bilen yoktur. Cumhurbaşkanı, bugün AK Parti milletvekilleriyle bir araya gelip, veda buluşmasını gerçekleştirecek.

İKİ CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI

AK Parti’de güçlü bazı bakanların seçim bölgelerinin değiştirileceği konuşuluyor. Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinden iki bakanın İstanbul’a, iki bakanın Ankara’ya kaydırılacağı, Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir’de liste başı olacağı söyleniyor. Binali Yıldırım için Meclis Başkanlığı’nın konuşulduğunu daha önce yazmıştım. Bu durumda Binali Yıldırım, cumhurbaşkanı yardımcısı olmayacak gibi. Cumhurbaşkanı yardımcılığı için çeşitli sayılar söyleniyor ama benim kulağıma gelen dış politika ve ekonomi olmak üzere cumhurbaşkanının iki yardımcısının olacağı yönünde. Hatta dış politikadan sorumlu cumhurbaşkanlığı yardımcılığı için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ismi geçiyor. Ama ekonomide sürpriz bir isim olabilir. Çünkü kimin olacağı belli değil.

CHP’DE LİSTELER ŞEKİLLENİYOR

Kılıçdaroğlu, Parti yöneticileriyle listeler üzerinde çalışıyor.

Abdüllatif Şener’in memleketi olan Sivas’tan aday gösterilmesi gündemde. CHP’de önseçim yapılmaması nedeniyle Kılıçdaroğlu’nun eli güçlendi. Kılıçdaroğlu’nun, listeleri hazırlarken muhalif, ‘Muharrem İnceci’ ya da ‘Kılıçdaroğlucu’ gibi bir ayrıma gitmeyeceğini söylediği biliniyor. Milletvekillerinin Meclis çalışmaları ve parti faaliyetlerine katılımı ile teşkilatla ilişkisi dikkate alınıyor.

AK Parti’de değişimin daha geniş kapsamlı olacağı CHP’de ise milletvekillerinin yüzde 60’ının yerini koruyacağı söyleniyor....'

yazının tamamı için TIKLAYINIZ

Kaynak : Hürriyet

İlgilinizi Çekebilir