'Sahte bal satıyorlar, arasında din anlatıyorlar'

'Sahte bal satıyorlar, arasında din anlatıyorlar'

'Sahte bal satıyorlar, arasında din anlatıyorlar'

Tarih :
'Sahte bal satıyorlar, arasında din anlatıyorlar'
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ: "Sahte bal satıyorlar, arasında din anlatıyorlar. Sahte bazı maddeler satıyorlar, arasında başka şeyler anlatıyorlar. Cinsel bazı objeler satıyorlar, arkasından önünden din anlatan insanlar. Buralara çıkıp televizyonlarda din anlatanlara da buradan sesleniyorum, kendinizi bu tüccarlara kullandırmayın

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Ankara Haymana'da düzenlenen 34. İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuştu.

''SAHTE BAL SATIYORLAR, ARASINDA DİN ANLATIYORLAR''

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Sahte bal satıyorlar, arasında din anlatıyorlar. Sahte bazı maddeler satıyorlar, arasında başka şeyler anlatıyorlar. Cinsel bazı objeler satıyorlar, arkasından önünden din anlatan insanlar. Buralara çıkıp televizyonlarda din anlatanlara da buradan sesleniyorum, kendinizi bu tüccarlara kullandırmayın" ifadesini kullandı.

TERÖRİSTLERİN KUR'AN-I KERİM'E PATLAYICI TUZAKLAMASI

Bozdağ, teröristlerin Kur'an-ı Kerim'e patlayıcı tuzaklamasına ilişkin "Bunlara 'din düşmanı' dediğimizde bazı zavallılar ayağa kalkıyor, bazı hocalar bunlarla beraber alternatif cuma namazları kılıyor, kıldırıyorlar. Onlara sesleniyorum, bu alternatif cuma namazı kıldırdığınız, önüne geçip durduğunuz alçaklar kitabımız Kuran-ı Kerim'in içerisine bombaları koyuyorlar, Kuranları ayaklar altına alıyorlar ve insanları Kuran'ın içindeki bombalarla şehit ediyorlar" diye konuştu.

"DİN REYTİNG İÇİN KULLANILACAK BİR MALZEME DEĞİLDİR"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, şöyle devam etti:

"Din bir magazin konusu değildir. Fazla reyting için kullanılacak bir malzeme hiç değildir. Din fazla tık alma, yarışa girme konusu hiç değildir. Din taraftar toplamak için, şöhret olmak için kullanılamaz ve haksızlığa, ahlaksızlığa kılıf bulmak için de kullanılamaz. Servet edinmek için de kullanılamaz ama maalesef şu anda sosyal medya hesaplarına baktığınızda pek çok şeyi oralarda da görüyoruz."

Kaynak : Anadolu Ajansı

İlgilinizi Çekebilir