Anasayfa » Sigortalı » Taşeronun itiraz hakkı var mı?

Taşeronun itiraz hakkı var mı?

Taşeronun itiraz hakkı var mı?

Tarih :
Taşeronun itiraz hakkı var mı?

Kadroya geçecek taşeron işçilerin başvuruları ile ilgili değerlendirme tamamlanıyor. Kabul edilenler açıklanıyor. Kabul edilmeyenlerin ise itiraz hakkı var, bu süreyi geçirmeyin

Taşeron işçilerin devlet kadrolarına geçmesi ile ilgili süreç devam ediyor. 1 milyonun üzerinde taşeron işçiyi kapsayan düzenleme ile ilgili başvurular alındı ve değerlendirmeler bütün hızıyla sürüyor. Bu arada bazı kurumlar değerlendirme sonuçlarını da ilan etmeye başladı.

Değerlendirme komisyonları başvuru sahiplerinin yapılan düzenlemeye uyup uymadıklarına bakıyorlar. Şartları taşıyanların başvuruları kabul ediliyor ve duyuruluyor. Başvurusu kabul edilmeyenlerin, ilan tarihinden 3 gün içinde gerekçesini belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunma hakkı var.

BU TARİHLERE DİKKAT!

Eğer listelerde isminiz yoksa bu itiraz başvurusu hakkını değerlendirin.

Ancak dediğimiz gibi 3 gün süre tanınıyor. Başvurusu kabul edilenler için de Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemede yer alan tavsiye niteliğindeki takvim işletilecek.

Düzenlemede yer alan kadro takvimine göre kadro için başvuranları gösteren kesin listeler 24 Şubat-2 Mart tarihleri arasında askıya çıkacak. Başvuranlar, 3 Mart-22 Mart tarihleri arasında sınava alınacak. Sınavın ardından, 23 Mart-26 Mart tarihleri arasında itirazlar alınacak ve 27-31 Mart tarihleri arasında itirazlar incelenerek kesin sonuç açıklanacak. Tüm bu aşamaların ardından, hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek. Sınavın yazılı ve sözlü sınav şeklinde yapılması halinde, adayın sürekli işçi kadrosuna geçirilebilmesi için yazılı sınavdan en az 50 puan alması şart olacak.

Sınavlarda başarılı olamayanlar ilan tarihinden itibaren 4 gün içerisinde gerekçesini de belirtmek suretiyle yazılı olarak itirazda bulunabilecek. Sınav itirazları 5 gün içinde çözülecek.

Faruk Erdem - www.yeniasir.com.tr

İstanbul Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
Antalya Kemer Belediyesi Geçici 1 İşçi Alacak
Burdur Tefenni Belediyesi Geçici 1 İşçi Alacak
Ordu Ünye SYDV Geçici 1 İşçi Alacak
Burdur Ağlasun SYDV Geçici 1 İşçi Alacak
Yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı
Yeni baro için başvuru yapıldı: AHAB
Yurtdışı borçlanması nasıl yapılır?
Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Benzer Haberler