Dikkat: Vefat eden emeklinin ikramiye farkını yakınları alır

Dikkat: Vefat eden emeklinin ikramiye farkını yakınları alır

Tarih :
Dikkat: Vefat eden emeklinin ikramiye farkını yakınları alır

Okan Güray Bülbül

7 bin 500 liraya kadar çıkabilen ikramiye farkları için emeklilerin 29 Ocak tarihine kadar SGK’ya başvurması gerekiyor. Ancak memur emeklisi hayatını kaybetmişse, geride kalan hak sahipleri ikramiye farkı alabiliyor.

Soru: Babam 40 yıllık memuriyet sonrası emekli olmuştu. İki yıl önce vefat etti. 30 yılın üzerindeki hizmetleri için ikramiye farkı alabileceğimiz söylendi. Nereye başvuru yapmamız gerekiyor?

NASIL BAŞVURULUYOR?

Cevap: 29 Ocak 2018 tarihine kadar ikramiye farkları için SGK’ya başvurulması gerekiyor. Yapılan başvurular sonrasında ödenecek ikramiye farkları hesaplanıyor ve bu kişilere veya hak sahiplerine ikramiye farkları ödeniyor. Dolayısıyla yalnızca memur emeklileri değil, eğer memur emeklisi hayatını kaybetmişse geride kalan hak sahipleri de ikramiye farkı alabiliyor.

Başvuruların Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı’na yapılması gerekiyor. Bizzat başvuru yapılacaksa Sağlık Mah. Mithatpaşa Cad. No:7, 06520 Sıhhıye/Çankaya/Ankara adresine, posta yoluyla başvuru yapılacaksa Namık Kemal Mah. Millî Müdafaa Cd. No:24 06420 Çankaya/Ankara adresine başvuruların yapılması gerekiyor.

Kaynak : Akşam

Benzer Haberler