Yardım isteyen görme özürlü vatandaşa taciz dayağı

Yardım isteyen görme özürlü vatandaşa taciz dayağı

Tarih :
Yardım isteyen görme özürlü vatandaşa taciz dayağı
Erzurum’da, görme engelli Kemal Tanas, yolun karşısına geçmek isterken bir kadının koluna tutundu. Kadın çığlık attı, galeyana gelenler Kemal’e saldırdı

Erzurum Yoncalık Mahallesi'nde oturan doğuştan az gören ve işitme engelli olan Kemal Tanas (37), kent merkezindeki Cumhuriyet Caddesi'nde yolun karşısına geçerken yardım istemek amacıyla görmediği bir kadının kolunu tuttu.
Taciz edildiğini sanan kadının bağırması üzerine Tanas'ın görme ve işitme engelli olduğunu bilmeyen çevredekiler, Tanas'ı darp etti. Bir vatandaş tarafından saldırganların arasından kurtarılan Kemal Tanas, olay yerine gelen polislerce polis merkezine götürüldü. Tanas'ın durumu öğrenerek polis merkezine gelen ailesi saldırganlardan şikâyetçi oldu. Engelli gencin ağabeyi Murat Tanas, kardeşinin yüzde 95 engelli raporunun olduğunu söyledi.
Kardeşinin beyninde tümör olduğu için göz ve kulak gelişimin sağlanamadığını ifade eden Tanas, kardeşinin gözlerinin çok az gördüğünü ifade etti.
Murat Tanas, kardeşinin dışarı çıktığında sürekli yanında olamadıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kardeşim caddeden geçerken her zaman insanlardan yardım alıyor, birinin koluna girerek karşıya geçiyor. Kardeşimin kötü bir niyeti yok

Kaynak : Sabah

İlgilinizi Çekebilir