Ünlü Oyuncu 41 yıllık evliliğini bitiyor...

Ünlü Oyuncu 41 yıllık evliliğini bitiyor...

Tarih :
Ünlü Oyuncu 41 yıllık evliliğini bitiyor...
Tiyatrocu Köksal Engür (71) ile eşi Jale Engür (63), 41 yıllık evliliklerini bitirme kararı aldı. Televizyon ve sinema dünyasında en uzun evli çiftler arasında gösterilen taraflardan davacı Jale Engür, "3 yıldır ayrı yaşıyoruz. Birlikte anlaşarak boşanmaya karar verdik. Karşılıklı tazminat ya da nafaka isteğimiz yoktur. Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanmamıza karar verilsin" dedi.

İstanbul Aile Mahkemesi'nde Jale Engür'ün (63) avukatı Rüstem Gökşen'in açtığı boşanma davasına göre taraflar 9 Ağustos 1976'da evlendi. Engür çiftinin evliliklerinden bugün 35 yaşında olan bir kız çocukları dünyaya geldi. Taraflar arasında evlilik süresince daha önce de birçok kez geçimsizliğe dayalı anlaşmazlıklar oldu

Çift, ruh ve mizaç farklılıkları bulunmasına rağmen sosyal ve geleneksel nedenlerle çocukların geleceği için hep evlilik birliğini sürdürme kararlılığı ve gayreti içinde oldu. Ancak 3 yıl önce ortak yaşamlarına son vermek zorunda kaldılar.

Geçmişte sıkça yaşanan tartışmalar nedeniyle davacı Jale Engür'ün artık dayanma gücü kalmadı ve ortak konutu terk ederek Köksal Engür'den ayrı yaşamaya başladı. Jale Engür daha sonra eşini arayarak boşanmak istediğini bildirdi. Köksal Engür de 41 yıllık eşi Jale Engür'ün boşanma isteğini kabul etti.

Dava dilekçesinde, "Davalı eş Köksal Engür de evliliğin artık kendisi için bitmiş olduğunu, kendisinin de boşanmak istediğini, müvekkil Jale Engür'ün boşanma davası açmasını, boşanmayı kabul ettiğini ve anlaşarak boşanmadan yana olduğunu söylemiştir.

Fiili olarak sona erdirilmiş olan evlilik birliğinin resmi olarak da sonlandırılması için taraflar anlaşarak boşanmaya karar vermişlerdir. Bu evliliğin hukuken devamında fayda kalmadığından ve tarafların müşterek kararları da bu doğrultuda olduğundan evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle tarafların boşanmalarına karar verilmesini istiyoruz" dedi.

Jale Engür'ün avukatı, boşanma dilekçesinde tarafların birbirlerinden herhangi bir nafaka ya da tazminat taleplerinin olmadığını da açıkladı.

Köksal Engür ile Jale Engür, iki yıl önce yargılandıkları davada 'kullanmak için uyuşturucu bulundurmak' suçundan 10'ar ay hapis cezasına çarptırılmış, mahkeme bu cezayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirmişti.

Oynadığı 'Leyla ile Mecnun' dizisindeki 'Ak Sakallı Dede' rolüyle tanınan Köksal Engür, sayısız televizyon ve sinema filminde oynadı.

Kaynak : Sabah

İlgilinizi Çekebilir