Anasayfa » Medya Haberleri » Abdullah Gül'den kayyumlarla ilgili açıklama

Abdullah Gül'den kayyumlarla ilgili açıklama

Abdullah Gül'den kayyumlarla ilgili açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HDP'li Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Tarih :
Abdullah Gül'den kayyumlarla ilgili açıklama
İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. Bu kapsamda, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı görevinden uzaklaştırıldı. Diyarbakır'a Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, haklarında terör suçlarından soruşturma bulunan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının yerine yeni görevlendirme yapıldı.

Bu kapsamda, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevlerinden uzaklaştırıldı.

Abdullah Gül'den açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Gül, "Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının "bu şekilde" görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Erciyes Üniversitesi sözleşmeli 3 personel alacak
Doğum yapan memura gece nöbeti verme yasağı ne zaman başlar?
Fuat Oktay'dan Kayyum atamasına ilişkin açıklama
Benzin ve motorine zam
Mardin'de işten çıkarılan şehit yakınları yeniden işe alınacak
Kadro alan taşerona Bakanlık'tan şok! Emekli edilecekler
Merkez Bankası'ndan zorunlu karşılık kararı
Cimitekke Belediyesi Geçici İşçi Alım İlanı

Benzer Haberler