Anasayfa » Sigortalı » Bir yıllık çalışma süresi dolmamış bir işçinin yıllık ücretli izin hakkı var mıdır?

Bir yıllık çalışma süresi dolmamış bir işçinin yıllık ücretli izin hakkı var mıdır?

Bir yıllık çalışma süresi dolmamış bir işçinin yıllık ücretli izin hakkı var mıdır?

Tarih :
Bir yıllık çalışma süresi dolmamış bir işçinin yıllık ücretli izin hakkı var mıdır?

Yıllık ücretli izin uygulamalarına ilişkin esaslar, 4857 sayılı İş Kanunu 53/61. maddeleri ve uygulamanın detaylarını açıklayan yönetmelik ile belirlenmektedir. Yasal düzenlemeler açısından; aynı işverene bağlı çalışma süresi deneme süresi de içinde olmak üzere en az 1 yıl olan işçinin yıllık ücretli izin hakkı oluşmaktadır.

Kaynak : SGK Rehberi
20 gündür vaka görülmeyen Elazığ'da vaka 10'a yükseldi
Su tahliyesi için girdikleri kuyuda zehirlendiler: 2 öldü
Koronavirüs hastaları 11. günün ardından bulaşıcı değil
Dört ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı
Bakan Kurum: Kaçak yapılar tespit edildi, tümü yıkılacak
Survivor'da maça damga vurdu, Fenerbahçeliler Acun'dan onu istedi

Benzer Haberler