Anasayfa » Medya Haberleri » Müjdeyi Cumhurbaşkanı verdi! 'Sorunu çözdük başlıyoruz'

Müjdeyi Cumhurbaşkanı verdi! 'Sorunu çözdük başlıyoruz'

Müjdeyi Cumhurbaşkanı verdi! 'Sorunu çözdük başlıyoruz'

Erdoğan müjdeyi verdi: Sorunu çözdük başlıyoruz!

Tarih :
Müjdeyi Cumhurbaşkanı verdi! 'Sorunu çözdük başlıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: Sorunu çözdük başlıyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Düzce'de halka hitap etti. Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Akçakoca'ya yapılması planlanan devlet hastanesi için "Akçakoca'ya kazandıracağımız devlet hastanesinin yer sorununu çözdük. İnşallah yakında inşaatına başlıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Düzce mitinginde yaptığı konuşmada, Düzce'nin yüzde 49'luk istihdam oranıyla, her iki kişiden birinin çalıştığı Türkiye'nin üreten gücü olduğunu söyledi.

Düzce'yi tüm ilçeleri, mahalleleri, köyleri ve haneleriyle selamlayan Erdoğan, "Ülkemizin ve coğrafyamızın tüm renklerini içinde barındıran Düzce, tüm dünyaya kardeşlik nasıl olur onu gösteriyor. Sözlerimin hemen başında Düzce'ye bir şükran borcum var. Onu ödemek istiyorum. 24 Haziran seçimlerinde, yüzde 73 gibi rekor bir oyla şahsımı Cumhurbaşkanlığına layık gördüğünüz için her birinize teşekkür ediyorum. Belediye başkanlığında, merkezde ve tüm ilçelerde AK Parti'yi tercih eden Düzce'nin bu defa da yine tulum çıkaracağına inanıyorum." diye konuştu.

Düzce'nin, hizmetin, yatırımın, emeğin kıymetini bildiğini dile getiren Erdoğan, "Çünkü Düzce, kardeşliğin, birliğin, beraberliğin kıymetini bilir. Düzce, 2023 hedeflerine ulaşmak için bir kez daha AK Parti'nin hizmet siyasetiyle, gönül belediyeciliğiyle yoluna devam edecektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 sene önce 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinde Düzce'nin ağır yaralar aldığını hatırlatarak, bu depremlerde hayatlarını kaybeden Düzcelilere bir kez daha Allah'tan rahmet diledi.

Felaketin acı hatıraları hafızalarda hala kalsa da depremin yol açtığı yıkımın izlerini silmek için her türlü gayreti gösterdiklerini dile getiren Erdoğan, yıkılan Düzce'yi yeniden inşa etmek için seferberlik ruhuyla çalıştıklarını söyledi.

Hükümete geldikleri 2003 yılından bugüne kadar 600 milyon liraya yakın bir kaynakla şehirde 6 bin 266 konutu, tüm sosyal alt yapısıyla birlikte inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, "Bugün memnuniyetle görüyorum ki Düzce, 20 sene öncesinin Düzcesinin çok ilerisinde. Binalarıyla, imar planlarıyla, çevre düzeniyle, sanayisiyle, üretimiyle bugün artık bambaşka ve geleceği aydınlık bir Düzce var. Şehrimizin cazibesi arttıkça nüfusu da çoğalıyor. Düzce 2 bin 574 kilometrekarelik yüz ölçümüyle ülkemizin 77. büyük ili olmasına rağmen, nüfus yoğunluğuyla 15. sırada yer alıyor. İnşallah önümüzdeki dönemde daha gelişmiş ve müreffeh bir Düzce için hep birlikte daha çok çalışacağız." diye konuştu.

Erdoğan, Düzce'nin ve Türkiye'nin geleceği için 31 Mart seçimlerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti:

"Pazar günü Düzce'deki ve diğer illerdeki tüm vatandaşlarımı mutlaka sandığa gitmeye davet ediyorum. Türkiye bugüne kadar karşısına çıkan zorlukların üstesinden şu içinde bulunduğumuz birliğiyle, beraberliğiyle en önemlisi de milli iradenin üstünlüğüne olan bağlılığı sayesinde gelmiştir. Milli iradenin tecelli ettiği yer seçimdir, sandıktır. Pazar günü sandığa gitmeyen her vatandaşımız, kendi iradesini oraya gidip oyunu kullananların insafına terk ettiğini bilmelidir. Çünkü seçim sonuçları toplam seçmen sayısına göre değil, sandığa gidip oyunu kullananların tercihlerinin dağılımıyla ortaya çıkar. Kullanılmayan her oy, bu ülkenin ve milletin başına çorap örmek isteyenlerin ekmeğine sürülmüş bir yağ gibidir. Kızgınlık, küskünlük, ders verme hissiyatı başka şeydir, sandıkta milli iradeye sahip çıkmak başka şeydir.

Hep söylediğim gibi bizim gayemiz tıpkı Tapduk Emre'nin dergahından içeriye eğri odun sokmayan Yunus Emre gibi AK Parti kapısından yanlış izin girmesine engel olmaktır. Bunu yapacağız. İnsanın olduğu her yerde hata da vardır, eksik de vardır, noksan da vardır. Önemli olan bunları düzeltme iradesidir. Biz, bu kararlılığa sahip olduğumuzu söylüyoruz. Hazırlarsanız, 16 Nisan halk oylamasının ardından partimizin genel başkanlığına yeniden geldiğimizde bu amaçla teşkilatlarımızda ve belediyelerimizde epey bir çalışma yürütmüştük. Seçim kampanyası sürecinde gördüğüm kadarıyla bu çalışmayı, önümüzdeki dönemde de devam ettirmemiz gerekiyor."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Buradan, Düzce'den ülkemizin tüm şehirlerindeki vatandaşlarıma, kardeşlerime, yol arkadaşlarıma söz veriyorum; Millete ve ülkeye hizmet etmek için kendisine tahsis edilen imkanları çarçur eden, hele hele istismar edenin bizim dünyamızda yeri asla olamaz. Kim olursa olsun. Milletimizin gönlünü kıran, bizim gönlümüzü kırmış demektir. Bunun hesabını mutlaka verecektir. Milletimize saygısızlık eden, kibirli davranan, kendini ulaşılmaz yapan herkes bizi de defterinden silmiş demektir ve yolları da ayırmış demektir. Böyle bir yanlışa, diğer partilerin adayları, yöneticileri düşebilir ama bir AK Partili asla böyle bir yanlışa düşemez. Bazı yerlerde bizden aday olamayanların, hiç olmayacak yerlerden adaylıklarını koyarak, karşımıza çıktıklarını görüyorum.

Dün Adıyaman'daydım, Van'daydım... Orada bunları gördüm ve tabii ki acıdım. Niye? Bir taraftan dava diyeceksin, öbür taraftan da kalkıp hiç olmayacak bir siyasi partiden aday olacaksın. Şayet AK Parti'de siyaset yaparken ve sırf aday olamadım diye başka yere gitmişsen, bunun adı şehrine hizmet davası değil, nefsine hizmet çabasıdır. Nefsinin peşinden gidenlerle de bizim işimiz yoktur. Seni aday yaparken her şey güzeldi, aday yapmayınca ne oldu? Yani sen ilanihaye ölümüne kadar aday mı olacaksın? Var mı böyle bir şey? Bana milletim böyle bir yetki vermedi. Çalıştığı sürece, layık olduğu sürece eyvallah."

"Bu adam durmadan seçim kaybeden birisi"

Türkiye'nin tökezlemesini bekleyenlerin formülünün, kendilerini yıpratmak ve güçleri yeterse de yıkmak olduğunu ifade eden Erdoğan, miting alanındaki ekranlardan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin seçimlerle ilgili bazı sözlerinin yer aldığı videoları izletti.

Erdoğan, Sezai Temelli'nin Kürt olmadığını, Kürtler üzerinden istismar yaptığını, Türkiye'de de Kürdistan diye bir bölge bulunmadığını belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Buradan onlara mama çıkmaz o ayrı mesele. Fakat, şimdi 'Ankara da bilecek ki' diyor. Ankara'da yaşayan Kürt kardeşlerime sesleniyorum. Siz gidip de Mehmet Özhaseki kardeşim orada dururken, oyunuzu soyadı Yavaş olan bu adama mı vereceksiniz? Bu adam durmadan seçim kaybeden birisi. Belediyeciliği falan bilen birisi değil. 5 dönem Kayseri gibi büyük şehre Belediye Başkanı olmuş Özhaseki dururken, ardından milletvekilliği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapmış, Güneydoğu'da, Doğu'da bu kadar emeği olan Özhaseki dururken, oyunuzu gidip bu Yavaş'a mı vereceksiniz? Aynı şey şimdi Düzce için geçerli. Konuşuyor, 'Batıda, MHP'ye, AK Parti'ye oy vermeyeceğiz.' diyor. Sen kimsin. Benim Kürt vatandaşlarımın, kardeşlerimin oyları, senin iradende mi, senin ipoteğin altında mı? Şimdi pazar günü bunlara bir Osmanlı tokadı vuralım ve dünyanın da kaç bucak olduğunu anlasınlar."

Erdoğan, Sezai Temelli'nin, çok sevmesi durumunda Irak'ın kuzeyindeki Kürdistan'a gidebileceğini belirterek, "Ama bu ülkeyi bölemeyeceksiniz. Bu ülkeyi böldürtmeyiz. Kim olduğuna, hangi partiden olduğuna, fikrine, zikrine bakmaksızın, peşinen karşımızdakileri destekleyeceklerini söylüyorlar. Böyle bir ortamda, şu veya bu sebeple sandığa gitmemek, bize değil ülkeye ve millete ceza vermektir. Hiçbir vatandaşımın böyle bir vebali göze alacağını düşünmüyorum. Pazar günü tarihimizin en büyük katılım oranlarından biriyle seçimleri gerçekleştireceğimize inanıyorum." diye konuştu.

"Oyların sonuçlara yansımasını da takip etmek gerekiyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sandığa gitmek kadar, sandığa giren oyların resmi sonuçlara yansımasının da çok sıkı takip edilmesi gerektiğini vurgulayarak, demokrasi tarihinde sandığın namus olduğunu, bu uğurda nice mücadeleler verildiğini, fedakarlıklar yapıldığını ve acılar çekildiğini anlattı.

Erdoğan, sandıkta oyunu kullanan herkesten, bunun en sağlıklı şekilde sonuçlara yansımasını takip etmesini beklediğini ifade etti.

Düzce'den verilecek sesin Bolu Dağı'nın ötesinden bile duyulmasını isteyen Erdoğan'ın "Düzce, 31 Mart'ta milli iradeye, sandıkta kullanacağın oyuna ve sandığın kendisine sahip çıkıyor musun? Düzce, 31 Mart'ta şehrine ve ülkene sahip çıkıyor musun? Düzce, 31 Mart'ta pusuda bekleyen darbecilere, cuntacılara, vesayetçilere derslerini veriyor musun? Düzce, 31 Mart'ta istiklalimize ve istikbalimize kasteden alçaklara günlerini gösteriyor musun? Düzce, 31 Mart'ta büyük ve güçlü Türkiye için bir kez daha AK Parti diyor musun?" sözlerine, miting alanındaki vatandaşlar "Evet" karşılığını verdi.

Düzce'ye yapılan yatırımlar

Düzce'yi sadece aşkla sevmekle kalmadıklarını, her alanda eşi ve benzeri görülmemiş hizmetlerle de tanıştırdıklarını belirten Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "17 yılda ne yaptınız?" diye sorduğunu anımsatarak, ekranlardan Düzce'ye yapılan yatırımları gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal bak, sadece Düzce'ye ne yaptığımızı inşallah izlemişsindir. Hiç olmazsa CHP'ye gönül veren kardeşlerim izlemiştir. Çünkü Bay Kemal'in sıkıntıları var. Aynı zamanda bakan kördür. Kulağı vardır duymaz, ağzı vardır hakkı konuşmaz, çünkü gönlü mühür. Geçen yine Hatay'a gitmiş. Hatay'da başkana 'Burada baraj var mı?' diyor. Ben '6 baraj, 3 tane gölet yaptıracağız, yaptık' dedim. O da onu soruyor. Bunların kılavuzu karga." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun, Hatay'da baraj olmadığına ilişkin sözlerinin yer aldığı videoyu izleten Erdoğan, yine ekranlardan Hatay'da yapılan barajları gösterdi.

Erdoğan, "Bay Kemal bak eserlerle konuşuyorum. Senin başkanın kendi ilinde ne var haberi yok. Kılavuzu karga olanın nokta nokta..." dedi.

Düzce'ye toplamda 11 katrilyon yatırım yaptıklarını anlatan Erdoğan, "Durmak yok, yola devam. İnsanın, yaşamın olduğu yerde yatırım noktalanmaz. Dünya geliştikçe, insanoğlu nüfusu itibarıyla arttıkça ve bu gelişme ve nüfusa göre oradaki yatırımlar da artacaktır. Bizler de, Düzcemize bunları artırarak devam ettireceğiz." diye konuştu.

"Yer sorununu çözdük, yakında inşaatına başlıyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Düzce mitinginde yaptığı konuşmada, Düzce'de, AK Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü'yle beraber dikey mimariye asla prim vermeyeceklerini belirtti.

Zemin artı 3'ün üzerine asla çıkılmaması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Çıkma balkonların olmaması lazım. Bu kardeşlerimize destek verelim ve bu çıkma balkonlar olmasın. Depremlerin en tehlikeli tehdit eden özelliği budur. Zira yaklaşık 4,5 yıl İstanbul gibi bir şehirde belediye başkanlığı yaptım. E sen de (Faruk Özlü) projecisin. Her ne kadar makine mühendisi olsan da projeci özelliğin var. Dolayısıyla bu konuda inşallah Düzcemiz'de bir değişimi, dönüşümü, kentsel dönüşüm bazında yapmaya devam edeceğiz. Nitekim Düzce depreminden sonra elhamdülillah Düzce'de çok büyük bir değişim oldu ama daha da olması lazım. Bunları da yapalım. Bu güzellikleri Düzce'nin tamamında inşallah görelim. Bize tabi Düzce halkının da bu konuda yardımcı olması lazım. Öyle mi?" diye konuştu.

Düzce Üniversitesi'nin sadece bölgede değil, tüm Türkiye'de bir marka olma yolunda ilerlediğine dikkati çeken Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Düzce merkezde yeni yaptığımız devlet hastanesi, yoğun bakım, yeni doğan ünitesi ve diğer birimleriyle adeta bir bölge hastanesi gibi çalışıyor. Akçakoca'ya kazandıracağımız devlet hastanesinin yer sorununu çözdük. İnşallah yakında inşaatına başlıyoruz. Şehrimizin turizm potansiyelini değerlendirmek için özellikle Karadeniz'e açılan kapımız olan Akçakoca'da çok önemli yatırımlar hayata geçiriyoruz. Restorasyonu süren Ceneviz Kalesi ve inşa edeceğimiz yat limanı şehrin turizmine ciddi hareketlilik getirecektir. Efteni Gölü Kuş Cenneti projesini başlattık. Süratle tamamlayacağız. Tabi ben sadece Düzce merkeze hitap etmiyorum, Düzce'nin diğer ilçelerine de hitap ediyorum. Faruk Başkan alınma yani. Onun için ilçe belediye başkan adaylarım da burada, 'Eyvallah' diyecek, onlar planı, programı buna göre yapacak. İnşa edilen modern otogarla Düzce'nin bu alandaki önemli bir eksiği de tamamlanmış oldu. Şimdi de Acarsuyu ve Karaca derelerini Melen Su Parkı'yla birleştirerek, 16 kilometrelik bir su ve yeşil koridor oluşturuyoruz."

"Spora bizim kadar önem veren hiçbir iktidar olmadı"

Düzce'de inşası süren spor salonuna ilave olarak amatör kulüplerin hizmet binalarına kadar pek çok spor tesisini Düzceli gençlerin hizmetine sunacaklarını aktaran Erdoğan, "Ben de 16 yıl amatör kümede futbol oynamış birisi olarak gençlerimizin inşallah bu derdine derman olacağız. Şunu bilin ki Türkiye Cumhuriyeti tarihinde spora bizim dönemdeki kadar önem veren hiçbir iktidar olmamıştır. Hem profesyonelde hem amatörde." ifadelerini kullandı.

Kuzey Çevre Yolu'nun ilk etabını hizmete açtıklarını, ikinci etabına da yakında başlayacaklarını aktaran Erdoğan, böylece Düzce'de şehir içi trafiğin tamamen rahatlayacağını aktardı.

Düzce'de yapacakları daha çok işleri olduğunu kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Tam bir proje ve hizmet insanı olan Sanayi ve Teknoloji eski Bakanımız Faruk Özlü kardeşimi buraya aday olarak gönderdiysek bunun bir sebebi var. Nedir o? İşte bu dönüşüm, değişimi başarmak. Kendisinin bugüne kadar Türkiye ve Düzce için yaptıklarını, yapacaklarını en iyi sizler biliyorsunuz. İnşallah bir Cumhurbaşkanı olarak şahsım, merkezde Faruk Özlü kardeşim, ilçelerde diğer belediye başkan adayı kardeşlerim el ele vereceğiz ve Düzcemizi daha ileri noktaya taşıyacağız. Milletvekillerimizle beraber bu dayanışma içinde bunu yürüteceğiz. Pazar günü merkezde Faruk kardeşimizle ilçe belediye başkan adaylarımızı rekor bir oyla göreve getireceğinize inanıyorum. Düzce bugüne kadar bizi hiç üzmedi, hiç yanıltmadı. İnşallah bu seçimlerde de Düzce rekorlar listesinin en üstlerinde yer alacaktır."

Alandaki vatandaşlara, "Düzce, 31 Mart'ta tercihini bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor musun?", "Düzce, 31 Mart'ta tercihini gönül belediyeciliğinden yana kullanıyor musun?", "Düzce, 31 Mart'ta merkezde ve tüm ilçelerde bir kez daha tulum çıkartıyor musun?" sorularını yönelten Erdoğan, "Evet" yanıtını aldı.

"Ülkemizin zayıflaması, kardeşlerimizin başında kara bulutların toplanması demektir"

Türkiye'nin sadece 780 bin kilometrekare vatan topraklarından ibaret bir yer olmadığını belirten Yıldırım, "Burası kendi vatandaşları yanında Balkanlardan Kafkaslara, Kırım'dan Kuzey Afrika'ya kadar coğrafyamızın dört bir yanında insanlarımızın vatan bildiği bir ülkedir. Türkiye'nin güçlü olması, tüm bu coğrafyalardaki kardeşlerimizin güven içinde, huzur içinde yaşaması anlamına geliyor. Ülkemizin zayıflaması, takatten düşmesi tüm bu coğrafyalardaki kardeşlerimizin başında kara bulutların toplanması demektir." dedi.

Katılımcılardan Düzce dışındaki akrabalarını telefonla aramalarını isteyen Erdoğan, "Çünkü bu hareket bir davadır, orada bir dayanışma vardır. Sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu biliyoruz. Birileri 'Bırakın, artık şunu yapmamız lazım, bunu yapmamız lazım' diyebilirler. İşimize bakalım. Türkiye'nin 81 vilayetini parçalara bölmenin hesabı içinde olanlara pazar günü en güzel cevabı demokratik ortamda verelim. 16 bin 500 kilometreden dinimize saldıranlara cevabı verelim. Taksim Meydanı'nda ezanımıza saldıranlara cevabımızı verelim. Bunların kimler olduğunu söylememe gerek var mı?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasını, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet", "Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." söylemini katılımcılarla birlikte söyleyerek, tamamladı.

NOTLAR

Mitinge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting sonrası vatandaşlara çay ve oyuncak dağıttı.

Alandan bir süre ayrılmayan Erdoğan, sahne önüne gelerek gençlerle ve vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Binlerce kişiye EYT müjdesi! İşte 5 soruda yeni sistem
İkinci el otomobiller elde kaldı!
Türkiye, Doğu Ege adalarındaki faaliyetler için Yunanistan ve ABD'yi protesto etti
Hemşireler patentte tıp fakültelerini geçti
SGK'ye sözleşmeli 341 personel alınacak
Kayseri'de maden ocağındaki boşluğa vagonla düşen işçi öldü
Akaryakıtta indirim kapıda! Petrol çok sert düştü
İzmir'de balık ölümleriyle ilgili inceleme başlatıldı
Bülent Arınç: MB'nin faiz kararını endişe ile bekliyoruz
Borsa günü düşüşle tamamladı
Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na: Arkadaşların senin adaylığın konusunda müttefik değiller
Kira, park yeri, komşuluk kavgası gibi sorunlar arabulucuda çözülecek
''EYT defterini bu yasama yılında çözerek kapatacağız''
Bakan Muş: Destek kalemlerimizin en büyük kısmını yazılıma ayırdık
Adalara zırhlı araç sevkine Yunanistan ve ABD nezdinde protesto
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan işverenlere ve çalışanlara destek müjdesi
608 bin liralık daire için 1.7 milyon ödenecek
Türkiye, selden etkilenen Pakistan'a yardım için seferber oldu
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı
Bağcılar'da vahşi cinayet: Annesinin başını kesip sokağa attı
Çankırı'da şarampole devrilen otomobildeki 3 kişi öldü, 2 kişi yaralandı
TÜSİAD Başkanı’ndan enflasyon ve faiz tepkisi
Meteorolojiden Kuzey Ege için fırtına uyarısı
Mutfakta yangın var
Kaos'u Batı fonluyor: LGBT'lilere 362 milyon lira para geldi
Dünya Bankasından Pakistan'a 2 milyar dolarlık yardım sözü
Erdoğan'dan, vefat eden Yusuf el-Karadavi'nin oğluna taziye telefonu
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması!
Asgari ücret ne kadar olacak? İşte konuşulan yeni zam oranı
Vergide dört müjde!
Kulis: Mansur Yavaş aday olacak mı? Tek şart belli oldu
Duştan 1 dakika erken çık 18 ton su tasarrufu yap
Kriz onlara yaradı! Rekor yükseliş
İnfaz koruma memurunu öldüren eski hükümlü tutuklandı
20 kişinin öldüğü TIR faciasının bilirkişi raporu tamamlandı: Sürücü hatası
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iş dünyasına çağrı
Memurlar EYT'den yararlanacak mı?
Mersin polisevine silahlı saldırı: 2 polis memuru yaralı
Bakan Yanık: Muhalefet bilinmeyen bir ismi aday yapacak
Sarıyer'de balıkçı barınağındaki yangın söndürüldü

Benzer Haberler