Anasayfa » Medya Haberleri » Uzman isimden dikkat çeken yorum: Altın artık güvenli liman değil mi?

Uzman isimden dikkat çeken yorum: Altın artık güvenli liman değil mi?

Uzman isimden dikkat çeken yorum: Altın artık güvenli liman değil mi?

Tarih :
Uzman isimden dikkat çeken yorum: Altın artık güvenli liman değil mi?

Gram altından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Küçük ve orta ölçekli yatırımcılar, gram altında aşağı yönlü hareketliliği devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Peki, Altın fiyatlarındaki düşüş devam edecek mi? Altın için alım fırsatı mı? Altın fiyatlarında beklenti ne? 22 Ağustos Pazartesi güncel altın fiyatları nedir? Uzmanlara göre, cuma günü karşımıza şahin bir Fed başkanı çıkarsa dolardaki güçlenmeyle beraber altındaki düşüş devam eder. İşte haberimizin ayrıntıları...

Altın fiyatlarındaki düşüş devam edecek mi? Altın için alım fırsatı mı? Altın fiyatlarında beklenti ne? 22 Ağustos Pazartesi güncel altın fiyatları nedir? sorularına yanıt arayan vatandaşlar son dakika altın fiyatlarını yakından takip ediyor. 24 TV'ye önemli açıklamalarda bulunan Yatırım Danışmanı Eda Karadağ, "Güvenli limanlara bir talep var ama bu talep daha çok dolara kaymış durumda." dedi. İşte detaylar...

Yatırım Danışmanı Eda Karadağ, altın piyasasındaki gelişmeleri değerlendirdi. Cuma günü karşımıza şahin bir Fed başkanı çıkarsa dolardaki güçlenmeyle birlikte ons altındaki düşüşün devam edeceğini ifade eden Karadağ şunları ifade etti:

Zaten ons altın yeni haftaya satıcılı başladı. Görünüm itibarı ile zayıf bir seyir var ve teknik anlamda da 1720 dolar aşağıda önemli bir destek noktası. Çünkü bu destek alanının kırılması ile birlikte satışların 1680 dolara doğru devam etmesi beklenebilir. O yüzden yatırımcılar bu hafta 1720 dolar seviyesini yakından takip etmeli.

"GÜVENLİ LİMANLARA TALEP VAR"

Yukarıda da şimdilik 1750 dolar seviyesinin üzerinde 1760 ve 1770 dolarlar karşımıza çıkacaktır. Bir süredir yatay ve temkinliydi ama kararsızdı. 1770 ve 1780 aralığına kendisini sıkıştırmıştı. Yani kısa vadeli aşağı ve yukarı yönlü hareketlilik devam edebilir. Güvenli limanlara bir talep var ama bu talep daha çok dolara kaymış durumda.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN: 1.011,72 (Alış) - 1.011,87 (Satış)

ÇEYREK ALTIN: 1.664,00 (Alış) - 1.676,00 (Satış)

YARIM ALTIN: 3.317,00 (Alış) - 3.354,00 (Satış)

TAM ALTIN: 6.634,00 (Alış) - 6.685,00 (Satış)

CUMHURİYET ALTINI: 6.775,00 (Alış) - 6.877,00 (Satış)

Kaynak : Akşam

Benzer Haberler