Anasayfa » Medya Haberleri » Evrim Atış Tokat'ta kaybolmuştu! Babası gözaltına alındı

Evrim Atış Tokat'ta kaybolmuştu! Babası gözaltına alındı

Evrim Atış Tokat'ta kaybolmuştu! Babası gözaltına alındı

Tarih :
Evrim Atış Tokat'ta kaybolmuştu! Babası gözaltına alındı

Tokat'ın Turhal ilçesine bağlı Yenisu köyünün yaylasında kaybolan 3 yaşındaki minik Evrim Atış'ın babası ile ismi açıklanmayan bir kişi ekipler tarafından gözaltına alındı.

Tokat'ın Turhal ilçesine bağlı Yenisu köyünün yaylasında 11 gün önce babaannesi Sati Atış'ın hayvanları suya götürürken evde bırakmasından sonra kaybolmuştu. 3 yaşındaki Evrim Atış'ın bulunması için yürütülen çalışmalar kapsamında annesi Dilek, babası Burhan, babaannesi Sati Atış ile iki yakını ifadelerine başvurulmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığına götürülmüştü.

Jandarma ekipleri tarafından alınan ifadelerin ardından minik Evrim'in babası Burhan Atış ile ismi açıklanmayan bir kişi gözaltına alındı. İfadeleri alınan Evrim'in annesi Dilek ile babaannesi Sati Atış ve yakınlarından biri ise serbest bırakıldı.

Öte yandan 10 Temmuz tarihinde kaybolan 3 yaşındaki Evrim Atış'ın bulunması için AFAD, Tokat Jandarma Özel Harekat Taburu'dan gelen komando ekibi "Boralar" ve Ankara'dan gelen Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipler ile arama köpeği "Mavi"nin de katıldığı arama tarama faaliyetleri devam ediyor.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler