Anasayfa » Medya Haberleri » Enginyurt ve Şamil Tayyar'a Bülent Arınç tepkisi: Abartmayalım

Enginyurt ve Şamil Tayyar'a Bülent Arınç tepkisi: Abartmayalım

Enginyurt ve Şamil Tayyar'a Bülent Arınç tepkisi: Abartmayalım

Cemal Enginyurt ve Şamil Tayyar'a Bülent Arınç tepkisi: Abartmayalım

Tarih :
Enginyurt ve Şamil Tayyar'a Bülent Arınç tepkisi: Abartmayalım

Bülent Arınç'ın açıklamaları sonrası yaşanan süreci değerlendiren Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, Şamil Tayyar ve Cemal Enginyurt'a tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandırmıştı.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkartılan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) hakkında yaptığı "Bu bir faciadır" açıklamasına tepki göstermişti.

Erdoğan, Arınç'ın sözleri için "Arkadaşlar kendisini iyi bir hukukçu olduğuna göre 'KHK facia' ifadesi kullanmasını esefle karşıladım. Bugün zaten bir toplantımız var, bunu da kendi aramızda değerlendireceğiz. Bugün yapacağımız toplantıda konuşacağız" ifadelerini kullanmıştı.

BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ?
TBBM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Gazeteci Kemal Öztürk'ün Youtube kanalına konuk olmuştu. Arınç, Öztürk'ün KHK'larla ilgili sorularına verdiği cevapta 'facia' nitelendirmesinde bulunmuştu. KHK konusunda çok eleştirildiğini açıklayan Arınç, "Çevremde o kadar çok bu felaketi yaşayan insan var ki... KHK bir faciadır... Pazarda limon bile satamıyorlar, acı duyuyorum" demişti.

HAKAN ALBAYRAK'TAN TEPKİ: ABARTMAYALIM
Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, bugün yayınlanan 'Abartmayalım' başlıklı yazısında Bülent Arınç'ın açıklamaları sonrası yaşanan süreci değerlendirdi.

Karar yazarı Albayrak, AKP'li eski milletvekili Şamil Tayyar'ın Arınç’ı FET֒yü aklama çabası içinde olmakla suçladığını ve savcıları göreve çağırdığını söyledi. Albayrak, MHP’li milletvekili Cemal Enginyurt'un “Bülent Arınç susturulsun artık” sözlerini de hatırlattı.

Söz konusu yazısında AKP'li Şamil Tayyar ve MHP'li Cemal Enginyurt'a tepki gösteren Albayrak, şu ifadeleri kullandı:

Arınç’a ‘Yanlış düşünüyorsunuz’ deyip doğru bildiğinizi söylemek ve konuyu onunla doğru dürüst tartışmak yerine savcıları “göreve” çağırmak yahut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Bülent Arınç susturulsun artık” diye seslenmek nedir Allah aşkına?
Ne görevi?
Ne susturması?
Savcılar, ifade hürriyetini engellemekle mi görevli?
Cumhurbaşkanlığı, resmî görüşe aykırı görüş beyan edenleri susturma makamı mı?
Daha sakin, daha serinkanlı lütfen.
Abartmayalım.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler