Anasayfa » Medya Haberleri » Özel hastane iflas etti!

COVID-19 virüsüyle ilgili ülkelerdeki son durumu açıklıyoruz

COVID-19 virüsüyle ilgili ülkelerdeki son durumu açıklıyoruz

Tarih :
Özel hastane iflas etti!

Ekonomideki kötü gidişattan sağlık sektörü de nasibini almıştı. Çok sayıda hastane ve tıp merkezi konkordato veya iflas ilan etmiş ve icraya düşmüştü.

Gaziantep27'nin haberine göre şehirde özel bir hastane iflas etti. Haberde yer alan iddiaya göre Gaziantep Özel Akademi Hastanesi iflas etti. Binevler Mahallesi’nde yıllardır faaliyet gösteren hastane iflas kararı kaldı.

Habere göre, ‘Sağlıkta Yükselen Değer" sloganıyla hasta memnuniyetini ön planda tutarak, hasta ve çalışanlarının zarar görmesini engellemek için Kalite Yönetim Sisteminin her adımını uygulayarak sürekli eğitim almış uzman sağlık profesyonelleri ile birlikte Sağlıkta Kalitenin sürekli iyileştirilmesi ve geliştirilmesini kendisine amaç edinmiştir” sloganıyla yola çıkan hastanenin iflas kararı dikkat çekerken, icra ve iflas dairesi müdürlüğü “Gaziantep 1.Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 27/05/2021 tarihli 2020/712 Esas sayılı ilamı ile iflasına karar verilmiş olup iflas aynı gün saat:13.26'dan itibaren açılmıştır” duyurusu yaptı.

Olaymedya'da yer alan haberde ise Gentaş Sağlık Hizmetleri A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdüren Akademi Hastanesi'nin iflas etmediği ve geçmiş sahiplerinin iflas ettiği ifade edildi.

Mevcut sahibi Gentaş Sağlık A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Abdulhadi Çelik bir açıklama yaparak, Gaziantep’teki ne Gentaş Sağlık A.Ş.’nin nede Akademi Hastanesinin iflas etmediğini ve yalan haberlerle şirketlerini küçük düşürenlerle ilgili hukuki mücadelesini sürdüreceğini açıklarken, “Hastanemiz ve yönetim kurulumuz aleyhine yapılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Kötü niyetli insanların ve karalama amaçlı olduğuna inandığımız bu haberler için hukuki yollara başvuracağız” dedi.

Kaynak : Milli Gazete

Benzer Haberler