Milyonlarca emeklinin zam oranı netleşiyor! İşte rakamlar...

Milyonlarca emeklinin zam oranı netleşiyor! İşte rakamlar...

Enlasyon emeklilerin zam oranlarını da belirledi!

Tarih :
Milyonlarca emeklinin zam oranı netleşiyor! İşte rakamlar...

Enflason rakamları dün açıklandı. Memurlar için şimdiden oluşan 0,57'lik enflasyon farkına Haziran enflasyonuda eklenerek kesin rakam ortaya çıkacak. Memur ve memur emeklileri için Temmuz ayında yüzde 4 artış ve ilk altı ay için yüzde 4'ü aşan kısım için enflasyon farkı verilecek.

ENFLASYON 1,36 ARTTI

Dün açıklanan enflasyon rakamlarına göre enflasyon aylık yüzde 1,36 arttı. Enflasyon oranlarının etkili olduğu alanlardan biri ise emekli ve memur maaşı zammının belirlenmesidir.Emeklilerin gündeminde yer alan konular arasın temmuz maaş zammı yer alıyor. Peki memur ve emekli temmuz maaş zammı ne kadar olacak?

SSK VE BAĞ-KUR MAAŞI ZAM ORANLARI NE KADAR OLACAK?

SSK ve Bağkur emeklilileri, ilk 6 ayda oluşan enflasyon oranında zam alacak. Zam için haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanması bekleniyor. Haziran ayının enflasyon rakamlarının ise temmuz da açıklanacak.

Mayıs ayı itibariyel SSK ve Bağ-Kur emeklisine Temmuz ayında 4,57 zam yapılacak. Bu rakama az önce belirttiğimiz gibi Haziran ayı enflasyonu eklenecek ve kesin rakam ortaya çıkacak. Şimdilik % 4,57'lik zam SSK ve Bağ-Kur emeklileri için cepte görünüyor.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELER NE ZAMAN YATACAK

Emekliler, ödeme planında bir değişiklik yapılmazsa 27-30 Temmuz tarihleri arasında bu yılın ikinci bayram ikramiyesini alacak. Emeklilere biner lira, dul ve yetimlere hisseleri oranında ödeme yapılacak.

 

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler