Anasayfa » Taşeron » Taşerondan kadro alanlar ek ücrette unutulmasın

Taşerondan kadro alanlar ek ücrette unutulmasın

Taşerondan kadro alanlar ek ücrette unutulmasın

Taşerondan kadro alanlar ek ücrette unutulmasın

Tarih :
Taşerondan kadro alanlar ek ücrette unutulmasın

Sağlıkta ek ödememden taşerondan kadro alanlar unutulmasın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs salgını ile gece gündüz mücadele eden sağlık personelinin ek ödemelerini iyileştirme çabası içinde olduklarını belirterek, "Sağlık çalışanlarına yüzde yüz oranında ek ödemeler olacak" açıklamasında bulundu. Sağlık Bakanı'nın açıklamasında unutulan diğer sağlık çalışanları yapılacak ücret ödemelerinden kendilerinin de yararlandırılmasını talep ediyorlar. İşte detaylar...

2 Nisan 2018 yılında kadroya geçişi yapılan taşeron işçilerden Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan onbinlerce çalışan bulunmaktadır. Taşeron şirketlerden geçen işçiler bu zor günlerde canla başla tüm sağlık çalışanları gibi çalışmaktadırlar. Zaten onlar da sağlık çalışanlarının bir bölümünü oluşturuyorlar.

TAŞERONDAN KADRO ALAN ÇALIŞANLAR

Taşeron şirketlerden kadroya geçen işçiler şu anda Sağlık Bakanlığı bünyesinde ve hastanelerde halkla ilişkiler, veri hazırlama, tıbbı sekreter, temizlik, güvenlik vb. bir çok branşta çalışıyorlar. Yapılacak ek bir maaş ödemesinin dışında tutulmaları düşünülmemeli ve çözüm ona göre hazırlanmalıdır.

TÜM SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KAPSASIN

Yapılacak düzenleme şu anda çalışan temizlikçisinden doktoruna, güvenlikçisinden ebe-hemşiresine tüm görevli kişilileri kapsamalıdır. Hasta karşılayanda, bilgileri kaydeden ve verileri işleyen, sekreterlik görevi yapan tüm herkes şu anda yoğun olarak çalışmaktadır. Bu nedenle yapılacak düzenleme nasıl gerçekleşecek ise taşrondan kadroya geçen işçiler dahil tüm sağlık çalışanlarının faydalandırılması yerinde olacaktır.

'BİZLERİ UNUTMAYIN'

Sağlık Bakanlığı'nda taşerondan kadroya geçen işçilerin unutulmaması isteği sosyal medya hesaplarında yer aldı. Çalışanlar Bakan Koca'ya seslenerek

"Sayın Bakanım
@drfahrettinkoca

sağlık camiası sadece doktor ve hemşireden “657” ibaret değildir. Sağlıkta tüm risklerle karşı karşıya kalan halkla ilişkilerden, veri hazırlamaya, tıbbi sekretere, temizlikten, güvenliğe kadar diğer sağlık çalışanların varlığını unutursanız bu savaşı kazanamayız.. Basın açıklamanızda ek ödeme ile ilgili yaptığınız bu ayrım bakanlığımıza yakışmamış; En önde riske maruz kalan işçi arkadaşlarımız görmezden gelinmiştir…. Bu itibarla işçi memur ayrımı yapmaksızın tüm sağlık çalışanlarını kapsayıcı bir düzenlemenin derhal hayata geçirilmesi elzemdir." ifadelerini kullandılar.

İşte o mesajlar;

Tüm çalışanları Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na davet ediyoruz...

Sgkrehberi Kamu İşçileri ve Taşeron Platformu'na Katılmak İçin TIKLAYINIZ!......

Kaynak : SGK Rehberi

Benzer Haberler