Anasayfa » Medya Haberleri » 'Konuşursam Yanarsın'

'Konuşursam Yanarsın'

'Konuşursam Yanarsın'

Yürümek de kurtarmadı Kılıçdaroğlu’nun ‘tutuklanabilirim’ açıklamalarının nedeni belli oldu. MİT TIR’ları davasında ‘casusluk’tan tutuklanan Berberoğlu'nun, “Bir ay içinde dışarı çıkmazsam konuşurum” diye CHP liderine haber gönderdiği ortaya çıktı. Berberoğlu, “O kendini kurtarmak için yürüdü” diyerek tepki gösterdi.

Tarih :
'Konuşursam Yanarsın'
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Ankara'dan İstanbul'a 'adalet yürüyüşü' adı altında bir yürüyüş başlatmış ve kamuoyunda çok konuşulmuştu. Tüm bu yaşananlar hakkında Melih Gökçek, Twitter hesabından gündem yaratacak iddialarda bulundu.
Kılıçdaroğlu’na 1 ay süre
MİT TIR’ları davasında ‘casusluk’tan tutuklanan Berberoğlu, Kılıçdaroğlu’nu milletvekilleri aracılığıyla tehdit ettiği ortaya çıktı. Ziyaretine gelen vekillerle CHP liderine haber gönderen Berberoğlu, “Söyleyin Kemal Kılıçdaroğlu’na beni derhal içerden çıkarttırsın. Benim 25 yıl içeride çürümeye niyetim yok. Size bir ay süre. Çıkartmazsanız konuşurum ve bana belgeleri kimin verdiğini açıklarım. Ömür boyu içerde yatamam, gidin Kemal Kılıçdaroğlu’na söyleyin” ifadelerini kullandı. MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili atılan ihanet manşetinin izini süren GÜNEŞ, yeni belgelere ulaşmıştı. Buna göre kumpas planının, FET֒nün gazetesi Zaman’da bir araya gelen Ekrem Dumanlı, Kemal Kılıçdaroğlu ve Enis Berberoğlu arasında yapılıp uygulamaya konulduğu ortaya çıkmıştı.
Berberoğlu itirafçı olacak
İtirafçı olacağının sinyalini veren Berberoğlu’nu ikna etmek için CHP’liler seferber oldu. “Kılıçdaroğlu senin için yürüdü” diyen herkese rest çeken Berberoğlu, sözde adalet yürüyüşüne büyük tepki göstererek, “O kendini kurtarmak için yürüdü. Beni içerden çıkartacaksınız o kadar. Nereye gidiyorsanız gidin beni içerden çıkartın. Aksi taktirde konuşurum” dedi. Güneş, 17 Haziran tarihli sayısında “Asıl kurye Kemal” manşetini atarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Milli İstihbarat Teşkilatı’na yönelik TIR kumpasında ikinci adam olduğunu okurlarıyla paylaşmıştı.
İhaneti güneş deşifre etti
Haberde, Ekrem Dumanlı’nın kumpas kasetini Kemal Kılıçdaroğlu’na verdiği, onun da Enis Berberoğlu aracılığıyla Can Dündar’a ulaştırdığı ihanet trafiği detaylı olarak yer almıştı. Yaşananların ardından CHP’de kulisler karıştı. Ne yapacağını şaşıran Kılıçdaroğlu, kurmayları ve emekli yargı üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda, “Yargıtay'da Enis için yoğun çaba sarf edilecek, Anayasa Mahkemesi'ne müracaat edilip, Can Dündar gibi karar kesinleşinceye kadar serbest kalması temin edilecek” kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde ilan edilen ‘Berberoğlu’nun davasını takip edecek özel komisyonun kurulması kararı bu toplantıda alındı.
Tutuklanabilirim algısı
Her geçen gün ortaya çıkan ayrıntılar ve Berberoğlu’nun cezaevinden savurduğu tehditler Kılıçdaroğlu’na bir hamle daha yaptırdı. Alman medyasına Türkiye'yi şikayet eden CHP lideri, Alman Focus dergisine verdiği röportajda ‘Tutuklanabilirim’ dedi. Daha önce de benzer açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu şimdiden olası bir yargı kararına karşı algı oluşturma çabasına girişti.
Kaynak:Güneş

Benzer Haberler